Premierowy MOMO

niedziela 6 listopada 2016
  • "Momo" to najnowszy spektakl Teatru Rawa (fot. mat. organizatora)
    "Momo" to najnowszy spektakl Teatru Rawa (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 13 listopada 2016
Gdzie: Katowice
Teatr Rawa zaprasza na premierę dedykowaną dzieciom i dorosłym. Będzie to niezwykły, pierwszy polski spektakl z wykorzystaniem formuły japońskiego teatru ilustracji – Kamishibai.

„MOMO” jest inscenizacją powieści dziecięcej, której pełny tytuł brzmi: „Momo albo Osobliwa historia o złodziejach czasu i dziewczynce, która odzyskała dla ludzi skradziony im czas”. Książka Michaela Ende opowiada historię samotnej dziewczynki, która pewnego dnia przybywa do zapomnianej dzielnicy wielkiego miasta i zamieszkuje ruiny starego amfiteatru. Momo, bo tak brzmi jej imię, które sama sobie nadała, ma niezwykły dar rozwiązywania problemów i łagodzenia sporów.

„MOMO” to fascynująca historia opowiedziana pięknym, literackim językiem. Sztuka ta posiadaja nie tylko walory artystyczne, ale także edukacyjno-wychowawcze: promuje pozytywne wartości społeczne i etyczne. Dzięki barwnej i niebanalnej oprawie scenograficznej, wykorzystaniu różnorodnych technik teatralnych: teatru lalek, teatru przedmiotu oraz japońskiego teatru ilustracji – Kamishibai, spektakl jest pełen rozmachu i stanowi wspaniałą rozrywkę dla dzieci i dorosłych.

Premierę spektaklu możecie zobaczyć w niedzielę 13 listopada o godz. 14 i 16 na scenie Teatru Gry i Ludzie. 

Kategoria: Wydarzenia