Porozmawiajmy o matematyce

niedziela 26 marca 2017
  • "Porozmawiajmy o matematyce" to konferencja, która może zainteresować wielu rodziców (fot. foter.com)
    "Porozmawiajmy o matematyce" to konferencja, która może zainteresować wielu rodziców (fot. foter.com)
Kiedy: 
  • sobota 1 kwietnia 2017
Gdzie: Gliwice
Rodzice martwią się, jeśli ich dzieci nie lubią matematyki i mają trudności z jej nauką. Równie zdezorientowani bywają rodzice, których dziecko ma duże zdolności do tego przedmiotu, a oni nie wiedzą, jak wspierać jego talent. I jedni, i drudzy znajdą cenne wskazówki podczas konferencji organizowanej przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Gliwicach.

Konferencja „Porozmawiajmy o matematyce” adresowana jest do rodziców, nauczycieli i pedagogów. Poruszone zostaną podczas niej takie tematy, jak diagnoza trudności w uczeniu się matematyki, rozwój myślenia matematycznego, rozwijanie zainteresowań matematycznych, emocje towarzyszące uczeniu się matematyki i praca z uczniem na lekcji matematyki.

Konferencja rozpocznie się 1 kwietnia o godz. 9 od wykładu dr Bartosza M. Radtke na temat diagnozy trudności w czytaniu i liczeniu. O 10:15 Krzysztof Cywiński odpowie na pytanie, czy można uczyć matematyki w sposób doskonały. W drugiej części konferencji, od godz. 11:45 dr Irena Niemiec wyjaśni, jak dziecko myśli, zaś o godz. 12.20 Halina Olbińska podpowie, jak zainteresować matematyką najmłodszych uczniów. O godz. 12.55 Halina Husak i Joanna Olesińska, nauczycielki z ZSO nr 10 w Gliwicach podadzą przykłady, jak warto pracować z uczniem uzdolnionym matematycznie, zaś o godz. 13.30 Urszula Janota wyjaśni, jak motywacja i emocje wpływają na naukę matematyki.

Konferencja odbędzie się w auli Górnośląskiego Centrum Edukacyjnego przy ul. Okrzei 20. Zapisy prowadzi Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Gliwicach poprzez sekretariat przy ul. Warszawskiej 35a, telefonicznie: (32) 231 05 69 lub mailowo: konferencjamat.zapisy@gmail.com. Wstęp jest bezpłatny. W trakcie konferencja będzie można kupić pomoce dydaktyczne do nauki matematyki.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Body Worlds to wystawy, które budzą kontrowersje na całym świecie (fot. Ewelina Zielińska)

Słyszeliście już o budzącej kontrowersje na całym świecie wystawie Body Worlds Vital? Co zrobić, gdy dziecko widząc plakat prosi by na nią pójść? Czy oglądanie spreparowanych ludzkich zwłok to rozrywka dla każdego i czy naprawdę można się tam czegoś nauczyć? Postanowiliśmy to sprawdzić osobiście!

Body Worlds - kontrowersyjna wystawa oczami dziecka