Mikołajek w ilustracjach Jeana-Jacques'a Sempégo

piątek 12 maja 2017
  • W maju i w czerwcu w MBP w Sosnowcu można zwiedzać wystawę „Mikołajek w ilustracjach Jeana-Jacques'a Sempégo" (fot. mat. organizatora)
    W maju i w czerwcu w MBP w Sosnowcu można zwiedzać wystawę „Mikołajek w ilustracjach Jeana-Jacques'a Sempégo" (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • poniedziałek 15 maja 2017 - piątek 30 czerwca 2017
Gdzie: Sosnowiec
Legendarnego bohatera książek dla dzieci – Mikołajka, zna bardzo dobrze kilka pokoleń. Książki z tego cyklu z pewnością nie odniosłaby aż tak dużego sukcesu, gdyby nie charakterystyczne ilustracje. 15 maja odbędzie się wernisaż wystawy przygotowanej na podstawie "Nowych przygód Mikołajka. Wydania specjalnego podwójnego".

Wernisaż wystawy pt. „Mikołajek w ilustracjach Jeana-Jacques'a Sempégo" odbędzie się w Galerii nr 1 w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej (Środula, ul. J. Kossaka 10A).  Będzie mu towarzyszyć prezentacja multimedialna. Po dwóch tygodniach, ekspozycja zostanie przeniesiona do kolejnej filii. Wstęp wolny.

Wystawa udostępniana będzie:
15-26 maja – Filia nr 1 - ul. J. Kossaka 10A,
30 maja-14 czerwca – Filia nr 15 - ul. S. Kisielewskiego 9A,
19-30 czerwca – Filia nr 2 - ul. Gospodarcza 32.

Wystawa jest częścią programu "13. Sosnowieckich Dni Literatury (nie tylko) dla dzieci" - dofinansowanych ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Program "13. Sosnowieckich Dni Literatury (nie tylko) dla dzieci" dostępny jest na stronie biblioteki.

 

Kategoria: Wydarzenia