Latem bawcie się w teatr

czwartek 18 maja 2017
  • "Lato w teatrze" to bezpłatne warsztaty teatralne dla dzieci odbywające się w trakcie wakacji (fot. mat. Teatr Dzieci Zagłębia)
    "Lato w teatrze" to bezpłatne warsztaty teatralne dla dzieci odbywające się w trakcie wakacji (fot. mat. Teatr Dzieci Zagłębia)
Kiedy: 
  • poniedziałek 22 maja 2017
Gdzie: Będzin
Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie zaprasza dzieci na artystyczne warsztaty, które odbędą się w ramach programu „Lato w teatrze". Tematem głównym zajęć będzie bycie dzieckiem i bycie dorosłym, a inspiracją stanie się twórczość Janusza Korczaka.

W cyklu bezpłatnych warsztatów, które odbędą się w dniach 26 czerwca - 9 lipca, mogą wziąć udział dzieci w wieku 9-11 lat. Codziennie przez sześć godzin dzieci będą wspólnie pracować nad stworzeniem spektaklu. Uczestnicy zostaną podzieleni na cztery grupy: aktorską, aktorsko-plastyczną, aktorsko-muzyczną i aktorsko-medialną. Zajęcia będą składały się z ciekawych zadań aktorskiech, gier i zabaw teatralnych, ćwiczeń rozwijających wyobraźnię i umiejętność pracy w grupie.

By stać się częścią zespołu należy wziąć udział w spotkaniu rekrutacyjnym, które odbędzie się 22 maja o godz. 16 i wypełnić kartę zgłoszenia. Organizatorzy podkreślają, że spotkanie rekrutacyjne nie jest castingiem, a umiejętności artystyczne nie decydują o przyjęciu do grupy. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest chęć twórczej pracy i obecność w całym cyklu warsztatów (13 dni zajęć).

Liczba miejsc jest jest ograniczona. O przyjęciu zadecyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy: Teatr Dzieci Zagłębia im Jana Dormana,
ul. Teatralna 4, bow@teatr.bedzin.pl, tel. (32) 267-73-12.

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kategoria: Wydarzenia