Spacerem po Świerklańcu

środa 6 września 2017
  • Park w Świerklańcu ( fot. Kamil Gwóźdź [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons)
    Park w Świerklańcu ( fot. Kamil Gwóźdź [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons)
Kiedy: 
  • sobota 9 września 2017 - niedziela 10 września 2017
Park w Świerklańcu to miejsce wyjątkowo urokliwe. W ten weekend spacery po nim zostaną urozmaicone dodatkowymi atrakcjami związanymi z Europejskimi Dniami Dziedzictwa.

Regionalny Instytut Kultury zaprasza do odwiedzenia Parku w Świerklańcu w weekend 9-10 września.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę o godz. 10 będziecie mogli wziąć udział w spacerze tematycznym. Potrwa on ok. 2-3 godzin i pozwoli oprowadzającym zaprezentować walory przestrzenne i przyrodnicze kompozycji Parku w Świerklańcu.

Na odwiedzających Park czeka również gra terenowa „Tajemnice Ogrodu Markizy La Paiva”, która rozpocznie się o godz. 12 (rejestracja uczestników będzie otwarta do 13.45). W grze dostępne będą dwie trasy: łatwiejsza dla rodzin z dziećmi oraz dłuższa i trudniejsza dla bardziej wymagających spacerowiczów.

Dodatkowo będziecie mieli możliwość zwiedzenia obiektów parkowych: Pałac Kawalera, Tarasy pałacowe oraz Kościół pw. Dobrego Pasterza, a w niedzielę atrakcje urozmaicone będą warsztatami plastycznymi dla dzieci. 


Szczegółowy program atrakcji związanych z Europejskimi Dniami Dziedzictwa znajdziecie na stronie Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach.

Udział w atrakcjach jest bezpłatny.

Kategoria: Wydarzenia