Dni Dziedzictwa w Muzeum Śląskim

sobota 2 września 2017
  • Tegoroczne Dni Dziedzictwa Europejskiego skupiają się wokół tematu krajobrazu (fot. pixabay)
    Tegoroczne Dni Dziedzictwa Europejskiego skupiają się wokół tematu krajobrazu (fot. pixabay)
Kiedy: 
  • sobota 9 września 2017 - niedziela 10 września 2017
Gdzie: Katowice
Dni Dziedzictwa Europejskiego w Muzeum Śląskim upłyną pod hasłem „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”. Odwiedzając Muzeum w najbliższy weekend możecie liczyć na bilety w atrakcyjnych cenach i wiele dodatkowych wydarzeń.

Dziedzictwo krajobrazu jakie zobaczycie w Muzeum Śląskim w dniach 9-10 września będzie różnorodne. Do krajobrazów rolniczych nawiązywać będzie wystawa „Zaczęło się od ziarna… Historia roślin uprawnych”. Jej bohaterami będą rośliny uprawne i użytkowe, które zmieniły życie ludzi na przestrzeni wieków. W niedzielę 10 września o godz. 15 i 17 będziecie mogli obejrzeć wystawę w towarzystwie kuratora. Z kolei krajobraz industrialny będzie mogli podziwiać z wieży widokowej, na którą wybierzecie się z przewodnikiem w sobotę 9 września w godz. 11-12 i 16-17.

Specjalnie dla dzieci przygotowano z tej okazji warsztaty. Z ramach znanego cyklu Muzeum Malucha (dedykowanego dzieciom w wieku 4-6 lat wraz z opiekunami) odbędzie się spotkanie „Do czego są potrzebne rośliny?” Krótka wizyta na wystawie „Zaczęło się od ziarna...” będzie punktem wyjścia do twórczej rodzinnej zabawy. Dla dzieci w wieku 7–12 lat przygotowano spacer i warsztaty „Na zielonym szlaku”, który odbędzie się w niedzielę o 15.30. Wędrówce przewodniczyć będzie geograf i przyrodnik Łukasz Fuglewicz.

Wstęp na wszystkie wydarzenia oraz wystawy w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa kosztuje 1 zł. Liczba miejsc na wydarzenia specjalne jest ograniczona. Bilety można rezerwować przez system internetowy: http://bilety.muzeumslaskie.pl lub zakupić w kasach.

Kategoria: Wydarzenia