Zróbmy operę!

czwartek 2 listopada 2017
  • "Mały kominiarczyk. Zróbmy operę!" to spektakl interaktywny, którego premiera odbędzie się 7 listopada (fot. Opera Śląska)
    "Mały kominiarczyk. Zróbmy operę!" to spektakl interaktywny, którego premiera odbędzie się 7 listopada (fot. Opera Śląska)
Kiedy: 
  • wtorek 7 listopada 2017
  • czwartek 9 listopada 2017
  • wtorek 5 grudnia 2017
Gdzie: Bytom
W repertuarze Opery Śląskiej pojawi się wkrótce nowa propozycja dla najmłodszych. To ciekawe, interaktywne widowisko, które zaangażuje młodych widzów i uzmysłowi im, jak działa teatr.

7 listopada o godz. 17 odbędzie się premiera opery dla dzieci "Mały kominiarczyk. Zróbmy operę!" Benjamina Brittena. Jest to spektakl stworzony przez młodych realizatorów, w którym udział biorą dzieci i młodzież. Artystów w wieku 6-16 lat wybrano w trakcie profesjonalnych warsztatów teatralnych, które odbywały się w Operze Śląskiej.

Głównym bohaterem opery jest tytułowy Mały Kominiarczyk o imieniu Sam. To biedny chłopiec zmuszony do ciężkiej pracy przez dorosłych kominiarzy. Gdy pewnego dnia Sam utknie w kominie, jego płacz usłyszą bawiące się na podwórku dzieci, które ruszą chłopcu na pomoc. „Mały kominiarczyk. Zróbmy operę!” to widowisko interaktywne, które włącza widzów w akcję spektaklu. Dodatkowo jest ono okazją do pokazania widzom świata opery, jej budowy i powstawania.

Kolejne spektakle zaplanowano na 9 listopada i 5 grudnia o godz. 11. Repertuar Opery Śląskiej wraz z cenami biletów i możliwością ich zakupu znajdziecie tutaj.

Kategoria: Wydarzenia