Ferie w Kosmosie

czwartek 4 stycznia 2018
  • Kino Kosmos zaprasza w ferie na seanse filmowe i spotkania z ciekawymi osobami (fot. mat. kina)
    Kino Kosmos zaprasza w ferie na seanse filmowe i spotkania z ciekawymi osobami (fot. mat. kina)
Kiedy: 
  • poniedziałek 29 stycznia 2018 - niedziela 11 lutego 2018
Gdzie: Katowice
Kino Kosmos zaplanowało podczas ferii cykl pokazów filmowych pt. „Zimowa przygoda”. Dodatkowo przed każdym seansem odbywać się będą spotkania z gośćmi ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, Górnośląskiego Parku Etnograficznego czy Filharmonii Śląskiej.

W programie na ferie znalazły się 4 specjalnie dobrane europejskie produkcje: dwie animacje „Ernest i Celecstyna” i powstały na podstawie słynnej serii książeczek dla młodych czytelników „Hokus pokus Albercie Albertsonie” oraz dwie fabuły: opowieść o Adamie, który odkrywa, że jest potomkiem legendarnego Yeti, czyli film „Mała wielka stopa” i historia o Alfim małym wilkołaku. Nie lada gratka czeka na widzów na koniec cyklu seansów. 6 lutego, o godz. 17.30 odbędzie się retransmisja spektaklu „Piotruś pan” opartego o słynną powieść Sir Jamesa Matthew Barrie’go.

Przed każdym seansem zaplanowano spotkania z gośćmi ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, Górnośląskiego Parku Etnograficznego czy Filharmonii Śląskiej. Wszystkie filmy są dubbingowane. Spektakl prezentowany jest z polskimi napisami.
 
Harmonogram seansów:
 
29 stycznia, godz. 10 (dzieci od lat 6)
„Ernest i Celestyna”, reż. S. Aubier, B. Renner, Belgia 2012, 80 min.
Ernest i Celestyna to piękny, wzruszający film o przyjaźni na przekór wszystkiemu, o życiu pod prąd i sile miłości, która łamie największe przeszkody. Film otrzymał wiele nagród (m.in. nominację do Oscara) za wyjątkową animację. Przed seasnem odbędzie się spotkanie z gościem specjalnym ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.
 
1 lutego, godz. 10 (dzieci od lat 4)
„Hokus pokus Albercie Albertsonie”, reż. Torill Kove, Norwegia 2014, 72 min.
Albert marzy o posiadaniu psa. Chłopiec jest przekonany, że do spełnienia marzenia można użyć magicznych sztuczek, w których świat wprowadza go zaprzyjaźniony magik. Okazuje się jednak, że to nie takie łatwe, jak by się mogło wydawać. Przed seansem odbędzie się spotkanie z gościem specjalnym z Górnośląskiego Parku Etnograficznego.
 
4 lutego, godz. 16 (dzieci od lat 6)
„Mała wielka stopa”, reż. Ben Stassen, Francja 2017, 92 min.
Adam jest nastolatkiem, który wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu dawno zaginionego taty. Nie spodziewa się, że już wkrótce odkryje pewien rodzinny sekret. Otóż jego tata jest potomkiem legendarnego Yeti i od lat mieszka w puszczy. Przed filmem o godz. 14.30 odbędą się zabawy w Galerii przed Seansem.
 
5 lutego, godz. 10 (dzieci od lat 6)
Alfie mały wilkołak, reż. Joram Lürsen, Holandia 2011, 95 min.
7-letni Alfi w dniu swoich urodzin w nocy nagle przeistacza się w młodego wilkołaczka. W dzień nieśmiały i spokojny chłopiec z nadejściem nocy zmienia się w małego wilczka – rozbrykanego, odważnego i nieco nieprzewidywalnego. Zaczyna się jego nowe życie. Przed seasnem odbędzie się spotkanie z gościem specjalnym ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

6 lutego, godz. 17.30  i 8 lutego, godz. 10 (dzieci od lat 7)
Retransmisja przedstawienia z National Theater w Londynie – Piotruś Pan (wg J.M. Barrie) 180 min.
Spektakl powstał na podstawie sztuki powieściopisarza i dramaturga Sir Jamesa Matthew Barrie’go ,,Przygody Piotrusia Pana”. W spektaklu z piękną scenografią, charakteryzacją i muzyką zagrają najlepsi aktorzy londyńskiego teatru. Nibylandia i jej bohaterowie zapraszają na niesamowitą teatralną przygodę. Przed przedstawieniem odbędzie się spotkanie z gościem specjalnym z Filharmonii Śląskiej.
 
Bilety na seanse sa w cenie: 12 zł, na spektakl "Przygody Piotrusia Pana" - 24 zł. Są do kupienia w kasie kina i na stronie filmowa.net.

Więcej informacji znajduje się na stronie Kina Kosmos.

Kategoria: Wydarzenia