BioBazarowe środy dla mam

wtorek 12 czerwca 2018
  • BioBazar do idealne miejsce na zakupy dla każdej świadomej ekologicznie Mamy (fot. BioBazar)
    BioBazar do idealne miejsce na zakupy dla każdej świadomej ekologicznie Mamy (fot. BioBazar)
Kiedy: 
  • środa 13 czerwca 2018
  • środa 20 czerwca 2018
  • środa 27 czerwca 2018
Gdzie: Katowice
BioBazar działa na Śląsku od blisko 4 lat. Świadomi rodzice, dla których ważna jest ekologia i zdrowie rodziny, dobrze znają to miejsce i odwiedzają je od początku istnienia w każdą sobotę. Nie wszyscy jednak wiedzą, że można tu robić ekologiczne zakupy również w środy, do czego organizatorzy zachęcają szczególnie mamy z dziećmi.

Katowicki BioBazar cieszy się dużą popularnością, ponieważ można na nim znaleźć wszystkie niezbędne produkty: od  marchewek czy ziemniaków przez miody, oliwy, wędliny, mięso, ryby, po naturalne kosmetyki. Co ważne, na targu zdecydowana większość, bo aż 80 proc., to certyfikowane produkty ekologiczne. Pozostałe 20 proc. to produkty uprawiane naturalnie, posiadające miejscowe certyfikaty, produkty w trakcie certyfikacji lub jej niepodlegające, jak np. woda, sól, dziko żyjące ryby, dziczyzna, grzyby i owoce leśne.

Spokojne środy

Na początku targ BioBazar odbywał się wyłącznie w soboty, rok temu jego organizatorzy wyszli naprzeciw potrzebom młodych mam, dla których przeciskanie się alejami pełnymi klientów, stanie w kolejkach z biegającym i krzyczącym brzdącem, nie należą do najprzyjemniejszych czynności i przygotowali również zakupowe środy. W te dni jest spokojniej, mamy mogą swobodnie przemieszczać się z wózkami pomiędzy stoiskami, a i biegające maluchy nikomu nie przeszkadzają. Dodatkowym atutem jest możliwość zrobienia zakupów bez kolejki, tym bardziej, że w czerwcu, w środy, BioBazar oferuje 10 proc. zniżki na wszystkie produkty. Poza zakupami, można napić się kawy parzonej na wiele sposobów, zjeść ekologiczny wegański lunch i spędzić wspólnie rodzinny czas.

BioBazar znajduje się w budynku dawnej Huty Baildon w Katowicach (ul. Bracka 20). Czynny jest w soboty w godz. 7.30-15, w środy w godz. 9-17.

Zaglądajcie do działu Konkursy - w wybranych tygodniach będziemy mieć dla Was vouchery na zakupy na BioBazarze.

Kategoria: Wydarzenia