Ruszyły zgłoszenia do Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca IGRASZKI 2018!

wtorek 20 marca 2018
  • Ogólnopolski Festiwal Tańca IGRASZKI to prawdziwe święto dla najmłodszych tancerzy (fot. mat. organizaotra)
    Ogólnopolski Festiwal Tańca IGRASZKI to prawdziwe święto dla najmłodszych tancerzy (fot. mat. organizaotra)
Patronat silesiadzieci.pl
Kiedy: 
  • środa 11 kwietnia 2018
Gdzie: Zabrze
Mali tancerze szlifują taneczne układy, by już wkrótce zaprezentować się na przesłuchaniach do VII Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca IGRASZKI. Tegoroczna edycja prawdziwego święta dla młodych miłośników tańca rusza 11 kwietnia.

Ogólnopolski Festiwal Tańca IGRASZKI, organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu, w tym roku obchodzi swój 7. jubileusz. Od 2012 roku na festiwalowej scenie zaprezentowały się setki dzieci, biorąc udział w tanecznej rywalizacji. W tym roku dołączyć do nich może właśnie Twoja pociecha - przesłuchania Festiwalu odbędą się w 11 kwietnia, a gala finałowa 20 kwietnia. 

Celem konkursu jest inspirowanie do poszukiwań nowych form pracy artystycznej i wychowawczej z dziećmi, stworzenie możliwości rywalizacji w swojej grupie wiekowej, promowanie działań zmierzających do pobudzania aktywności artystycznej dzieci, upowszechnianie tradycji tańca, wspomaganie dziecka w rozwoju intelektualnym, emocjonalnym, społecznym, etycznym, fizycznym i estetycznym, rozwijanie predyspozycji i zdolności poznawczych dziecka, zapewnienie dziecku ekspresji muzycznej i ruchowej, aktywności badawczej, a także  działalności twórczej, poprzez wspólna zabawę, która daje radość zarówno dzieciom i ich opiekunom. 

Festiwal jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat i jest adresowany do przedszkoli publicznych i niepublicznych, w tym placówek z oddziałami integracyjnymi, szkół podstawowych, szkół tańca i ośrodków kultury. Do konkursu można zgłaszać solistów, duety oraz zespoły. Szczegółowe kryteria uczestnictwa określone są w Regulaminie Festiwalu dostępnym na stronie www.mok.art.pl. Zgłoszenia przyjmowane będą do 3 kwietnia 2018 roku pod adresem mailowym igraszki@mok.art.pl.

 

Kategoria: Wydarzenia