Młodzi sosnowiczanie zagłosują na O!PLA

środa 28 marca 2018
  • Młodzi widzowie dołączą do największego w Polsce jury konkursowego (fot. mat. organizatora)
    Młodzi widzowie dołączą do największego w Polsce jury konkursowego (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 8 kwietnia 2018
Gdzie: Sosnowiec
Niedawno Ogólnopolski Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA gościł w gliwickim kinie Amok, teraz w rolę jurorów będą mogły wcielić się dzieciaki z Sosnowca. To kolejne miasto, którego widzowie tworzą jury wyłaniające najlepsze polskie filmy animowane.

Zgodnie z tradycją jurorami na O!PLA są wszyscy mali widzowie biorący udział w projekcjach w wybranych miastach na terenie całego kraju. Ich głosami przyznawane są Złote, Srebrne i Brązowe Tobołki Koziołka Matołka dla najlepszej polskiej animacji minionego roku. Organizatrzy sosnowieckich projekcji zaplanowali także konkursy i zabawy związane z bohaterami kreskówek - najmłodsi przekonają sie, czy tworzenie rysunkowych postaci jest proste, w jakich miejsach mieszkają rzeczywiste odpowiedniki bohaterów i jakie dźwięki wydają.

Polskie animacje wchodzące w skład bloku konkursowgo kierowane są głównie do dzieci w wieku przedszkolnym. Na seansach w Muzie będzie można zobaczyć filmy:

– PAN TOTI I RYCERZE (2016, 08’03”), Grzegorz Handzlik, ORANGE Studio Animacji

– PRZYTUL MNIE: TEN WYJĄTKOWY DZIEŃ (2017, 6’), Mateusz Jarmulski, Animoon

– RODZINA TREFLIKÓW II: SERCE ROBOTA (2017, 08’30”), Marek Skrobecki, Studio Trefl

– WIERCIMISIE: GDZIE JEST BUBI? (2016, 11’), Marzena Nehrebecka, Badi Badi

– ŻUBR POMPIK: MESZKI (2017, 7’), Aleksandra „Alex” Vetter, EgoFilm

Seanse odbędą się 8 kwietnia i godz. 16 w Sali Widowiskowo–Koncertowej MUZA, przy ul. Warszawskaiej 2 w Sosnowcu. Bilety w cenie 6 zł dostępne są online na stronie www.kiepura.pl

Kategoria: Wydarzenia