Wielka Zbiórka Książek w Katowicach

piątek 27 kwietnia 2018
  • Zbędne w domowej biblioteczce, pomogą rozweselić dzieciaki w szpitalach (fot. mat. organizatora)
    Zbędne w domowej biblioteczce, pomogą rozweselić dzieciaki w szpitalach (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • poniedziałek 23 kwietnia 2018 - niedziela 20 maja 2018
Gdzie: Katowice
Pełen fantazji i magii świat stworzony na kartach ulubionej książki to często remedium na negatywne uczucia czy trudy codzienności. Tak samo działają książki, które dzieci czytają w szpitalach - przyłącz się do akcji Wielka Zbiórka Książek i wspomóż tworzenie szpitalnych bibliotek.

Trwa akcja  „Wielka Zbiórka Książek”. Jej celem jest utworzenie bibliotek w szpitalach - w tym roku lektury można oddać w siedmiu miastach: Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Aby aktwynie włączyć się w zbieranie, wystarczy przynieść książki, którymi chcemy się podzielić, do jednego z punktów zbiórki - w Katowicach książki można zostawiać m.in. w Bibliotece Muzeum Śląskiego w godzinach jej urzędowania (od wtorku do piątku w godz. 10-18). Zbierane są książki dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Ważne, by były w dobrym stanie -  takim, jak książki, które chcielibyście pofiarować bliskiemu podczas choroby.

 Więcej informacji o akcji znajdziecie pod linkiem, a inne punkty zbiórki tutaj.

Akcja objęta jest patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Zdrowia, Ministra Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka, Rzecznika Praw Pacjenta oraz prezydentów „zaczytanych” miast. Organizatorem akcji jest fundacja Zaczytani.org.

Wielka Zbiórka Książek w Katowicach, 23 kwietnia – 18 maja w godz. 10–18. Muzeum Śląskie w Strefie Kultury, Katowice, ul. T. Dobrowolskiego 1, Czytelnia Biblioteki Muzealnej // poziom -2.
 

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

fot. pixabay

Przed nami naprawdę długi weekend majowy. Kilka dni będzie pogodnych, kilka mniej. W naszym artykule znajdziecie podpowiedzi, w jakie miejsca warto się wybrać z rodziną, kiedy świeci słońce, ale i gdy pogoda nie rozpieszcza. Do wszystkich biletowanych będziemy mieć dla Was darmowe wejściówki!

Majówka 2018 – jak ją spędzić, gdzie się wybrać?