Moda, warsztaty, prelekcje i moc atrakcji na Stadionie Śląskim

środa 24 października 2018
 • SILESIA BAZAAR Kids odbędzie się po raz 7., ale pierwszy raz na Stadionie Śląskim w Chorzowie (fot. mat. organizatora)
  SILESIA BAZAAR Kids odbędzie się po raz 7., ale pierwszy raz na Stadionie Śląskim w Chorzowie (fot. mat. organizatora)
 • Targi SILESIA BAZAAR Kids to okazja, by zaopatrzyć siebie i dziecko w jesienne nietuzinkowe ubrania (fot. mat. organizatora)
  Targi SILESIA BAZAAR Kids to okazja, by zaopatrzyć siebie i dziecko w jesienne nietuzinkowe ubrania (fot. mat. organizatora)
 • Podczas targów dzieci nie będą się nudzić - zadbają o to animatorzy i instruktorzy firmy organizujących zajęcia dodatkowe (fot. mat. organizatora)
  Podczas targów dzieci nie będą się nudzić - zadbają o to animatorzy i instruktorzy firmy organizujących zajęcia dodatkowe (fot. mat. organizatora)
 • Targi SILESIA BAZAAR Kids to ponad 100 wystawców niezależnej mody i dizajnu dziecięcego (fot. mat. organizatora)
  Targi SILESIA BAZAAR Kids to ponad 100 wystawców niezależnej mody i dizajnu dziecięcego (fot. mat. organizatora)
 • Targi SILESIA BAZAAR Kids to okazja, by zaopatrzyć siebie i dziecko w jesienne nietuzinkowe ubrania (fot. mat. organizatora)
  Targi SILESIA BAZAAR Kids to okazja, by zaopatrzyć siebie i dziecko w jesienne nietuzinkowe ubrania (fot. mat. organizatora)
 • W ramach targów SB Kids odbędzie się też 2. Festiwal Świadomych Rodzin - warsztaty, prelekcje i spotkania ze specjalistami (fot. mat. SilesiaDzieci.pl)
  W ramach targów SB Kids odbędzie się też 2. Festiwal Świadomych Rodzin - warsztaty, prelekcje i spotkania ze specjalistami (fot. mat. SilesiaDzieci.pl)
Kiedy: 
 • niedziela 28 października 2018
Gdzie: Chorzów
Ponad 70 stoisk niebanalnych polskich marek oferujących ubranka, zabawki, kosmetyki i wiele innych unikatowych produktów, prelekcje i indywidualne konsultacje ze specjalistami, mnóstwo warsztatów i atrakcji dla maluchów, a także możliwość zwiedzania Stadionu Śląskiego - tak zapowiada się najbliższa 7. edycja SILESIA BAZAAR Kids.

Już 28 października na 3 tys. m kw. zadaszonej powierzchni Stadionu Śląskiego odbędą się największe na Śląsku targi mody i dizajnu niezależnego SILESIA BAZAAR Kids. Oprócz strefy sprzedażowej będzie też Strefa Rodzin - warsztatowa oraz prelekcyjna, organizowana przez portal SilesiaDzieci.pl. Nie zabraknie też strefy gastro - stoiska z przekąskami, kawą i napojami z pewnością zachęcą do dłuższego spędzenia czasu na Stadionie. 

Drukowanie 3D, LEGO i kosmiczne podróże

Program wydarzenia będzie obfitował w liczne atrakcje dla najmłodszych gości. Dzieci będą mogły wziąć udział w rozwijających kreatywność i pobudzających ciekawość świata zajęciach z klockami LEGO – uczestnicy warsztatów wraz z instruktorami z firmy „atomy i bity” będą budowali i ożywiali roboty. Naukowcy i nauczyciele akademiccy Uniwersytetu Śląskiego w tym Uniwersytetu Śląskiego Dzieci i Unibota przygotują stanowiska naukowe na których wiele będzie się działo. Na pierwszym z nich dzieciaki posłuchają o kosmosie, a potem wykonają rakiety na sprężone powietrze. Do tego celu wykorzystają materiały recyclingowe – butelki pet, gazety, rurki itp. Na kolejnym stanowisku UŚ będą tworzone sześciany origami – dzieci poprzez zabawę poznają zagadnienia związane z geometrią, popracują też nad umiejętnościami manualnymi. Z pewnością sporym zainteresowaniem będzie cieszyć się stanowisko druku 3D. Każdy będzie mógł podejść i „wyczarować” trójwymiarowe kształty. Na miejscu będzie też można obejrzeć wydrukowane wcześniej roboty. Smaczne spring rollsy, włoskie sałatki, a na deser słodkie muffinki – takie pyszności będą przygotowywać uczestnicy warsztatów zorganizowanych przez Centrum Kulinarne.

Artystycznie i matematycznie

O zdolności manualne zadbają instruktorzy z sieci Empik – na ich stanowisku dzieci wykonają filcowe zakładki do książek. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma karty z 15-proc. rabatem na wszystkie artykuły w sklepach Empik, zaś najciekawsze prace zostaną nagrodzone książkami. Dla młodych miłośników muzyki i amatorów gry na instrumentach nie lada gratką będą zajęcia z Fabryką Młodych Talentów „Pauza-art”. Dzieci najpierw własnoręcznie wykonają instrumenty, potem na nich zagrają. Będzie można też spróbować swoich sił w grze na skrzypcach i na cajonie, a także… namalować muzykę! Studio MathRiders wprowadzi dzieci w tajemniczy świat matematyki i sprawi, że stanie się ona fascynującą przygodą! Kolejną atrakcją będzie możliwość spróbowania własnych sił w zapomnianej już nieco dziedzinie - robótkach ręcznych. Te na stanowisku Igłomanii będą jednak w nowoczesnym wydaniu. Szydełkowanie, szycie, robienie na drutach - to wszystko pozwoli na stworzenie własnych, niepowtarzalnych dzieł. Młodsi uczestnicy warsztatów z pomocą instruktorów z Fabryki Naukowców zbudują i zaprogramują krokodyla z klocków LEGO. Starsi stworzą swoją pierwszą grę w środowisku Scratch. Każde dziecko otrzyma pamiątkowy dyplom. Na te warsztaty będą prowadzone zapisy. Pytania można przesyłać na adres bok@fabrykanaukowcow.pl lub pod numerem tel.: 604 339 781. 

Jak funkcjonuje mózg dziecka i jaka dieta działa na jego rozwój

Z myślą o dorosłych uczestnikach wydarzenia portal silesiadzieci.pl przygotował konsultacje z ekspertami, interesujące prelekcje i warsztaty. Rodzice będą chłonąć wartościową wiedzę dot. zdrowia i wychowania dzieci. O trudnych emocjach rodzic-dziecko z punktu widzenia neurodydaktyki opowie Ewa Bensz-Smagała, pedagog, nauczyciel akademicki i właścicielka firmy Lucky Mind. Pomoże ona zrozumieć reakcje zachodzące w mózgu dziecka, odpowiedzialne za złość, agresję czy trudności w koncentracji. Znajdzie też radę, jak zminimalizować te niepożądane zachowania. Jak budować bliskie relacje z dzieckiem podpowie certyfikowany coach, właściciel portalu ludzkirodzic.pl - Wioletta Przenniak-Cołta. Specjalistka przybliży temat dziecięcych granic – dlaczego są one tak ważne i jak należy o nie dbać. Będzie też mowa o zachciankach i potrzebach dzieci, a także o zakazach i nakazach – dlaczego tak często nie działają. Czy szpinak to najlepsze źródło żelaza, a mleko zawiera najwięcej wapnia? Czy oliwa jest najlepsza do smażenia? Dietetyk Ewelina Ozimek obali wiele mitów żywieniowych, które funkcjonują w naszym społeczeństwie, podpowie też, jakie są kluczowe składniki w żywieniu dziecka. Po prelekcji będzie możliwość nieodpłatnego zbadania składu i masy ciała. Szczegółowy plan prelekcji znajdziecie tutaj.

Świat neuronów i bliskie relacje z pociechą

Certyfikowane położne Danuta Przybyłko (ubiegłoroczna zwyciężczyni ogólnopolskiego konkursu „Położna na medal”) oraz Anna Wierzbicka podczas spotkania z przyszłymi rodzicami poruszą aspekty psychofizyczne przygotowania do porodu – ćwiczenia oddechowe, fizyczne, masaże i pozostałe czynności, które spowodują, że poród będzie przebiegał sprawnie i jak najmniej boleśnie. Będzie też mowa o kwestiach formalnych, czyli m.in. jak dokonać wyboru szpitala, jakie dokumenty i wyniki badań medycznych zabrać ze sobą. Jedną z prelekcji poprowadzi Radosław Szymański ze Śląskiego Centrum Rozwoju Dziecka NEURON - nauczyciel akademicki, socjoterapeuta, doradca metodyczny edukacji wczesnoszkolnej, neurologopeda dziecięcy, członek Polskiego Towarzystwa Logopedycznego. Przedstawi prawdy i mity o smoczkach. Podpowie, jak wybrać butelkę do karmienia dzieci i kiedy z niej zrezygnować, czy kubki niekapki są dobre? Podczas wykładu poruszone zostaną zasady związane ze stymulacją rozwoju dzieci w dobie wysokich technologii. Kredki, nożyczki, puzzle i układanki. Co rozwija współczesne dzieci? Czy wczesna nauka czytania to kradzież dzieciństwa? Joanna Bomba, właścicielka portalu uwolnij-rece.pl, doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich ClauWi, instruktor masażu Shantala opowie o zaletach noszenia dzieci w chustach, pokaże też podstawowe wiązania. Podpowie, jak prawidłowo pielęgnować noworodka i pokaże rodzicom starożytną technikę masażu niemowląt i dzieci - masaż Shantala.

Pomoc potrzebującym

Podobnie, jak podczas poprzednich edycji targów, i tym razem będą zbierane środki na pomoc dzieciom potrzebującym. Jednym z tego typu działań będzie punkt tworzenia kolorowych warkoczyków - każdy zainteresowany zapłaci według uznania za profesjonalnie wykonaną ozdobę na włosach, a dochód z tego przedsięwzięcia będzie przeznaczony na rzecz podopiecznych Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci „Świetlikowo”. Na stoisku Fundacji Barbary Chrobak „Dobro Dziecka – Cel Najwyższy” będzie można kupić produkty zrobione w ramach warsztatów rehabilitacyjnych przez dzieci niepełnosprawne, m.in. ze spektrum autyzmu. Gdy pogoda dopisze, członkowie Stowarzyszenia Rolki Sielec. i jest fajnie zorganizują przed wejściem na targi pokazy i warsztaty jazdy na rolkach. W wydarzeniu wezmą również udział: Fundacja Iskierka.

Zabawa i nauka za darmo

Co ważne, wszelkie aktywności – warsztaty dla dzieci, rodziców, prelekcje oraz indywidualne konsultacje ze specjalistami (każdy ekspert będzie do dyspozycji rodziców przez godzinę po swojej prelekcji) są nieodpłatne. Dorośli płacą jedynie za wstęp na imprezę – 9 zł lub 15 zł – bilet rodzinny. Dzieci i młodzież do 15. roku życia wchodzą za darmo, podobnie jak osoby niepełnosprawne i te w wieku 65+.

Impreza odbędzie się 28 października na Stadionie Śląskim w Chorzowie w godz. 10-17.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.silesiabazaar.pl, a także na fanpage'u SILESIA BAZAAR oraz na stronie wydarzenia.

Organizatorami wydarzenia jest Fundacja Colors of Silesia i Silesia Dzieci, partnerami: BMW, Empik, Going, Sileman, partnerzy medialni to: Gazeta Wyborcza, Magazyn 24pro, Example.pl, dobra Mama, Nasza droga do.

 

Kategoria: Wydarzenia