Walentynki z klockami LEGO

wtorek 5 lutego 2019
  • Na wystawie obejrzymy takie dzieła sztuki, jak: „Babie lato” Józefa Chełmońskiego czy „Stworzenie Adama” Michała Anioła wykonane z klocków (fot. mat. organizatora)
    Na wystawie obejrzymy takie dzieła sztuki, jak: „Babie lato” Józefa Chełmońskiego czy „Stworzenie Adama” Michała Anioła wykonane z klocków (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 23 lutego 2019 - niedziela 24 lutego 2019
Gdzie: Gliwice
Kto powiedział, że serca nie można zdobyć przez klocki? Zabawy, lekcje sztuki dla najmłodszych, strefa zakochanych – to wszystko znajdziecie w krainie klocków LEGO. Będziecie mogli również zobaczyć dzieła sztuki w niezwykłym wydaniu m.in. „Bitwę pod Grunwaldem” Jana Matejki.

Na 2 dni Europa Centralna zamieni się w krainę klocków LEGO. W strefie zakochanych będzie można wyrazić swoje uczucia bliskim osobom budując serca i walentynkowe pocztówki z klocków. Następnie wszystkie dzieła zostaną połączone w jedną, wielką mozaikę. W centrum pojawią się również najsłynniejsze repliki światowych obrazów z LEGO. To niecodzienna okazja do zobaczenia dzieł w takim wydaniu. Uczestnicy będą mogli poczuć się jak artyści, tworząc przy pomocy animatorów własne dzieła sztuki, jak „Babie lato” Józefa Chełmońskiego, „Stworzenie Adama” Michała Anioła, czy też „Dziewczyna z perłą” Jana Verneera. W akademii sztuki będzie można zdobyć dyplom prawdziwego konesera. Co godzinę będzie ogłaszane hasło, a dzieci będą tworzyły własne budowle na dany temat. Każdy, kto weźmie udział w zabawie, otrzyma nagrodę.

Z uwagi na żałobę narodową, Walentynki z klockami LEGO odbędą się 24 i 25 lutego w godz. 11–19 w Europie Centralnej (ul. Pszczyńska 315) w Gliwicach, a nie jak wstępnie ustalano 15 i 16 lutego. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Kategoria: Wydarzenia