Teatr - to tu bajki opowiada się najlepiej

środa 13 lutego 2019
  • Bo bajki najlepiej opowiada się w teatrze (fot. mat. Teatru Miejskiego w Gliwicach)
    Bo bajki najlepiej opowiada się w teatrze (fot. mat. Teatru Miejskiego w Gliwicach)
Kiedy: 
  • niedziela 10 marca 2019
Gdzie: Gliwice
Wspólne opowiadanie ciekawych historii, twórcze działanie i zabawa w artystów – tak w skrócie będą wyglądać rodzinne spotkania w Teatrze Miejskim w Gliwicach. „Opowiem Ci bajkę” to warsztaty dla dzieci z najpiękniejszymi klasycznymi bajkami.

Warsztaty poprowadzi Marta Kurowska – teatrolog, dramaturg, krytyk, pedagog teatru. Cykl jest realizowany we współpracy z Fundacja t.

Twórcze spotkania dzieci i dorosłych

Podczas spotkań dzieci i dorośli będą opowiadać ulubione historie i zastanowią się, dlaczego reżyserzy znajdują wciąż nowe sposoby na ich przedstawienie. Następnie obejrzą fragmenty najbardziej interesujących inscenizacji. W twórczym działaniu zastanowią się nad ideami, które niosą bajki. A na koniec sami wcielą się w artystów i wymyślą własnych bohaterów. Poznają bogactwo teatralnych języków, a pomysły wyrażą za pomocą ruchu, dźwięku oraz prac plastycznych.

Inspiracja klasycznymi bajkami

Teatr to bez wątpienia takie miejsce, w którym bajki opowiada się najfajniej. Tym razem dla warsztatów inspiracją będzie „Brzydkie Kaczątko” Hansa Christiana Andersena. Dzieci odkryją prawdziwe piękno i dobro, odrzucą powierzchowność oraz odkryją prawdziwe skarby i talenty. Pod szarymi piórkami każdego brzydkiego kaczątka drzemie przecież najpiękniejszy łabędź. Zajęcia będą trwać około 60 min.

Warsztaty odbędą się 10 marca o godz. 11 i 13 na Scenie Mikro w Teatrze Miejskim w Gliwicach (wejście od ul. Opawskiej). Koszt biletu to 20 zł dziecko i 20 zł dorosły. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 3-6 lat. Wskazane jest uczestnictwo jednego dziecka z jednym opiekunem. Warto mieć wygodne ubrania. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązują zapisy w Biurze Obsługi Widzów (tel.: 32 230 49 68  lub 32 231 80 38).

Kategoria: Wydarzenia