Filmowa Wielkanoc

wtorek 16 kwietnia 2019
  • Kultowe filmy ze zbiorów Filmoteki Śląskiej, w tym Reksia, będzie można obejrzeć w lany poniedziałek (fot. mat. organizatora)
    Kultowe filmy ze zbiorów Filmoteki Śląskiej, w tym Reksia, będzie można obejrzeć w lany poniedziałek (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • poniedziałek 22 kwietnia 2019
Gdzie: Katowice
Poniedziałkowe wielkanocne popołudnie można spędzić rodzinnie w kinie. W programie atrakcyjne propozycje zarówno dla tych najmłodszych, jak i nieco starszych dziecięcych kinomanów. Na ekranie pojawią się klasyczne krótkometrażowe bajki ze zbiorów Filmoteki Śląskiej oraz „Asteriks i Obeliks. Tajemnica Magicznego Wywaru”.

„Filmowa Wielkanoc w Kosmosie” to propozycja na rodzinne popołudnie w kinie.

Dla maluchów

Dzieci od 3. roku życia będą mogły zobaczyć zestaw klasycznych krótkometrażowych bajek ze zbiorów Filmoteki Śląskiej. Wśród nich „Kolorowy świat Pacyka: kukuryku”, bajka z serii „O Czarodzieju-Dobrodzieju” – „Domek dla królików”, czechosłowackie „Jajko i przyjaciele” czy potyczki lubianego przez dzieciaki Reksia z kurą, która zamieszkała w jego budzie. Pokazy dla maluchów o rozpoczynają się o godz. 15.

Dla starszych

Nieco starsze dzieci (od 6 lat) będą miały okazję wyruszyć w pełną przygód i śmiechu podróż w towarzystwie dwóch Galów ze znanej kreskówki. „Asteriks i Obeliks. Tajemnica Magicznego Wywaru”. To doskonały humor, wspaniali bohaterowie, szczypta magii i rewelacyjna zabawa od pierwszej do ostatniej minuty. W polskiej obsadzie dubbingowej głosów tytułowym bohaterom użyczyli Wojciech Mecwaldowski i Wiktor Zborowski. Naprzeciw nich – w roli złego druida – stanie Kuba Wojewódzki. Autorem iskrzących dowcipem dialogów jest Jakub Wescile, współautor sukcesu takich filmów, jak: „Kraina Lodu”, „Coco” i „Auta”. Film będzie można zobaczyć o godz.16.

Filmowa Wielkanoc odbędzie się 22 kwietnia o godz. 15 i 16 w Kinie Kosmos w Katowicach (ul. Sokolska 66). Ceny biletów to 8 zł (krótkometrażowe bajki), 17 zł – normalny i 15 zl – ulgowy (film familijny). Bilety można nabyć w kasie Kina Kosmos oraz na filmowa.net.

Kategoria: Wydarzenia