Zabawy pod klopsztangą

środa 29 maja 2019
  • Zabawy z dzieciństwa będzie można przypomnieć sobie w Bibliotece Śląskiej (fot. mat. organizatora)
    Zabawy z dzieciństwa będzie można przypomnieć sobie w Bibliotece Śląskiej (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 1 czerwca 2019
Gdzie: Katowice
Dzień Dziecka w stylu retro? Tak to możliwe. Dorośli przypomną sobie czar dawnych zabaw, a dzieciaki zobaczą, jak to było kiedyś. Zagracie w cymbergaja, Rapsa, w „państwa-miasta”, poskaczecie w gumę i na skakance – to tylko niektóre z przygotowanych atrakcji.

„Dzień Dziecka retro. Spotkanie pod klopsztangą” to okazja do zagrania w cymbergaja, Rapsa, w „państwa-miasta", w dwa ognie, w kolarzy, w kółko, w pchełki, Chińczyka i wiele innych ciekawych gier. Skakać będzie można w gumę, w klasy i na skakance oraz zakręcić hula-hopem. Biblioteka Śląska przypomni również kultowe programy telewizyjne i filmowe, ulubione książki, niezapomniane pieśniczki, szalone wyprawy cyklistów na składakach oraz inne zaskakujące hity z dawnych lat. Gośćmi spotkania będą: Katarzyna „Puma" Piasecka, Grzegorz Płonka, Wojciech Mszyca, prof. Zbigniew Widera, Kazimierz Szymeczko, Kaja Kosowska i Krzysztof Woźniczko. Imprezę poprowadzą redaktorzy Polskiego Radia Katowice.

Zabawy spod trzepaka będzie można przypomnieć sobie 1 czerwca w godz. 10-13 w Bibliotece Śląskiej w Katowicach (plac Rady Europy 1). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Kategoria: Wydarzenia