Bajki, koncert i zabawa w archeologa na Dzień Dziecka

wtorek 28 maja 2019
  • Dzień Dziecka w Muzeum Śląskim w Katowicach potrwa dwa dni (fot. mat. organizatora)
    Dzień Dziecka w Muzeum Śląskim w Katowicach potrwa dwa dni (fot. mat. organizatora)
  • Obędą się również warsztaty malarskie dla rodzin z dziećmi niesłyszącymi (fot. mat. organizatora)
    Odbędą się również warsztaty malarskie dla rodzin z dziećmi niesłyszącymi (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 1 czerwca 2019 - niedziela 2 czerwca 2019
Gdzie: Katowice
To kolejna ciekawa propozycja na ten wyjątkowy dzień. Dzieciaki będą mogły przenieść się w świat bajek o zwierzętach, posłuchać koncertu zespołu „Czereśnie” lub zobaczyć wystawę „Bliskie, lecz z dalekiego świata”, gdzie poznają historię udomowienia zwierząt. Odbędą się również warsztaty malarskie dla rodzin z dziećmi niesłyszącymi.

Tegoroczny Dzień Dziecka w Muzeum Śląskim w Katowicach potrwa dwa dni.

Bajkowy świat

Świętowanie rozpocznie głośne czytanie „59 bajek o zwierzętach" autorstwa Ewy Mirkowskiej, w wykonaniu aktorki Aleksandry Hamkało. W przeniesieniu się w bajkowy świat pomoże dzieciom wyjątkowa przestrzeń wystawy „Bliskie, lecz z dalekiego świata" poświęconej historii udomowienia zwierząt. Głośne czytanie odbędzie się w sobotę 1 czerwca, w budynku Łaźni Głównej w godz. 10.45-11.15 i 11.30-12.

Wyjątkowe warsztaty

Tego samego dnia o godz.11 rozpoczną się wyjątkowe warsztaty malarskie dla rodzin z dziećmi niesłyszącymi. Po obejrzeniu specjalnie dobranych obrazów na wystawie dzieci wcielą się w artystów malarzy w sali edukacyjnej. Swoje prace stworzą pod okiem profesjonalistów, którzy pokażą im, jak właściwie pracować z pędzlem i farbami. Zajęcia potrwają około dwóch godzin. Zbiórka przed warsztatami w holu kasowym.

Koncertowo

Dzieciaki będą mogły również pobawić się przy muzyce. Na Placu Grubiorza o godz. 12 rozpocznie się koncert zespołu „Czereśnie”, który śpiewa o tak ważnych sprawach, jak: różnorodność przyrody i ludzi, szacunek dla zwierząt, miłość do babci i dziadka, przemijalność pór roku czy zdrowe odżywianie. Na scenie towarzyszy im banjo, mandola czy tuba. Koncert w razie niepogody zostanie przeniesiony na scenę w muzealnej Stolarni.

Zwierzęta, zabawa i archeologia

Natomiast na niedzielę, 2 czerwca, Muzeum Śląskie przygotowało specjalne oprowadzania po wystawie „Bliskie, lecz z dalekiego świata" znajdującej się w budynku Łaźni Głównej. Oprowadzania zostały opracowane z myślą o najmłodszych. Zwiedzanie zakończy się zabawą - układanki, kolorowanki i stanowisko pracy archeologa. Zwiedzanie dla rodzin z dziećmi w wieku 4-6 lat rozpocznie się o godz. 11, natomiast o godz. 12.30 – dla rodzin z dziećmi w wieku 7-10 lat. Liczba miejsc jest ograniczona, na zwiedzanie obowiązują zapisy na adres warsztatymuzealne@muzeumslaskie.pl.

Dzień Dziecka w Muzeum Śląskim odbędzie się 1-2 czerwca. Udział w koncercie zespołu „Czereśnie” jest bezpłatny. Pozostałe atrakcje będą dostępne za 1 zł zarówno dla dzieci, jak i ich opiekunów. Bilety będzie można zakupić tuż przed wydarzeniami lub na stronie muzeum.

Kategoria: Wydarzenia