Zabawa w górnika i szczęśliwe kamyki na Festiwalu Kwiatów

czwartek 13 czerwca 2019
  • Festiwal Kwiatów rozpocznie się 14 a zakończy 15 czerwca (fot. mat. organizatora)
    Festiwal Kwiatów rozpocznie się 14 a zakończy 15 czerwca (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 14 czerwca 2019 - sobota 15 czerwca 2019
Gdzie: Zabrze
Tegoroczny Festiwal Kwiatów to okazja do świętowania 80. urodzin Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Zabrzu. Z tej okazji odbędą się: warsztaty ogrodnicze, zielarskie, rodzinne budowanie budek dla ptaków, malowanie szczęśliwych kamyków, zabawy w górnika i wiele innych. Nie zabraknie muzyki na żywo i pięknych roślin.

Impreza będzie łączyć ekologię, bezpieczeństwo, jak również sztukę i piękno. Festiwal obfitować będzie w warsztaty zarówno dla dużych, jak i małych. Wśród nich znajdziecie m.in. warsztaty pszczelarskie, ekologiczne, ogrodnicze. Dzieciakom spodoba się zabawa w konstruktora-wynalazcę, malowanie buziek, bańki mydlane, wianki kwiatowe, eko-rysunki oraz animacje. Na scenie pojawią się utalentowane przedszkolaki, jak również muzycy – Tukej, Blues Bazar i Highway. Miłośnicy produktów ekologicznych również znajdą coś dla siebie – od stoisk ze zdrową żywnością, sadzonek ziół po torby filcowe i kolczyki plecione na szydełku i oczywiście kwiaty, kolorowe krzewy, byliny.

Festiwal Kwiatów rozpocznie się 14 a zakończy 15 czerwca. Szczegółowy harmonogram imprezy znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

fot. pexels

Gdzie się wybrać z rodziną, na jakie zajęcia zapisać pociechę, które półkolonie będą najlepsze? Wszystko zależy od tego, czym interesuje się Wasza pociecha i jakie aktywności lubicie. Przedstawiamy Wam nasze propozycje. Na pewno znajdziecie wśród nich takie, które Was zainteresują.

Lato w mieście – najciekawsze propozycje z regionu