Zobacz z bliska żołnierzy, czołgi i samoloty powietrzne

poniedziałek 22 lipca 2019
  • W defiladzie weźmie udział 2,6 tys. żołnierzy Wojska Polskiego (fot. mat. pixabay)
    W defiladzie weźmie udział 2,6 tys. żołnierzy Wojska Polskiego (fot. mat. pixabay)
  • Na ulicach Katowic pojawi się najnowocześniejszy sprzęt (fot. mat. organizatora)
    Na ulicach Katowic pojawi się najnowocześniejszy sprzęt (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • czwartek 15 sierpnia 2019
Gdzie: Katowice
Ponad 2,6 tys. żołnierzy, 27 pododdziałów kompanii reprezentacyjnych, nowoczesny sprzęt wojskowy i 6️0 statków powietrznych – będziecie mogli zobaczyć podczas defilady z okazji Święta Wojska Polskiego w stolicy Górnego Śląska.

W defiladzie „Wierni Polsce” weźmie udział 2,6 tys. żołnierzy Wojska Polskiego w tym 27 pododdziałów kompanii reprezentacyjnych. Mieszkańcy regionu będą mogli podziwiać m.in. maszerujących pancerniaków, specjalsów, spadochroniarzy, marynarzy i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Defilować będą również żołnierze wojsk sojuszniczych.

Wejdź do czołgu i skosztuj wojskowej grochówki

Na ulicach Katowic pojawi się najnowocześniejszy sprzęt. W defiladzie przejedzie ponad 190 pojazdów i jednostek sprzętu wojskowego. Będzie można zobaczyć również 60 statków powietrznych, samolotów i śmigłowców. Z okazji Święta Wojska Polskiego odbędzie się również piknik wojskowy, gdzie będzie można zobaczyć z bliska sprzęt wojskowy, wejść do pojazdów czy też skosztować wojskowej grochówki.

Defilada odbędzie się 15 sierpnia. Rozpocznie się o godz. 14.00 na ul. Bagiennej w Katowicach, przejedzie al. Roździeńskiego od wiaduktu na Lwowskiej, przez rondo gen. Jerzego Ziętka, aleją W. Korfantego, a następnie rozformuje się na wysokości ronda Pętli Słonecznej. Piknik wojskowy odbędzie się przed budynkiem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach (plac Wojciecha Kilara 1). Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia