Festiwal Murali – każdy może zostać twórcą artystycznej instalacji

wtorek 9 lipca 2019
  • ,,Festiwal Murali?” potrwa do 15 września (fot. mat. organizatora)
    ,,Festiwal Murali?” potrwa do 15 września (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • poniedziałek 22 lipca 2019 - niedziela 15 września 2019
Gdzie: Katowice
Rusza projekt Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA – „Festiwal Murali?”. Najpierw, na warsztatach, uczestnicy wcielą się w rolę detektywa, historyka, streetartowca, a potem stworzą ścieżkę edukacyjną w postaci muralu i instalacji artystycznej.

Od 22 lipca do 15 wrześni będą odbywać się bezpłatne warsztaty, podczas których uczestnicy wcielą się w role detektywa, kuratora wystawy, historyka, streetartowca. Efektem pracy  będzie m.in. publikacja z relacjami świadków historii nagranymi przez uczestników projektu oraz ścieżka edukacyjna w postaci muralu i instalacji artystycznej. Warsztaty będą odbywać się głównie w poniedziałki i piątki. Skierowane są do dzieci, młodzieży i dorosłych. Obowiązują na nie zapisy za pośrednictwem ankiety zgłoszeniowej zamieszczonej na stronie WALCOWNI oraz udostępnionej w siedzibie Muzeum. Swoje aplikacje należy przesyłać na adres: anna.anzorge@muzeatechniki.pl lub składać w Muzeum.

Wystawa i konkurs

Główna oś ,,Festiwalu Murali?”, czyli tworzenie artystycznej instalacji na ogrodzeniu prowadzącym do Muzeum, będzie miało miejsce 19-23 sierpnia. Bezpłatnie będzie można też zwiedzać wystawę murali wraz z oprowadzaniem kuratorskim 14 i 15 września, w godz. 10-11. Organizatorzy przewidzieli także konkurs wśród szkół na stworzenie tzw. ,,historii mówionej”. Projekt dofinansowany został przez Narodowy Instytut Dziedzictwa w ramach programu ,,Wspólnie dla dziedzictwa”, a w jego przeprowadzenie zaangażowano uznaną artystkę – Monę Tusz oraz Fundację Ośrodka KARTA.

Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA mieści się przy ul. 11 listopada 50 w Katowicach (wjazd od ul. Roździeńskiej 25).

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

fot. pexels

Gdzie się wybrać z rodziną, na jakie zajęcia zapisać pociechę, które półkolonie będą najlepsze? Wszystko zależy od tego, czym interesuje się Wasza pociecha i jakie aktywności lubicie. Przedstawiamy Wam nasze propozycje. Na pewno znajdziecie wśród nich takie, które Was zainteresują.

Lato w mieście – najciekawsze propozycje z regionu