Wielki Dzień Pszczół

niedziela 4 sierpnia 2019
  • Wydarzenie to również okazja do zakupu miodów i produktów pszczelich (fot. mat. pixabay)
    Wydarzenie to również okazja do zakupu miodów i produktów pszczelich (fot. mat. pixabay)
Kiedy: 
  • czwartek 8 sierpnia 2019
Gdzie: Zabrze
Swoje święto w Polsce obchodzą 8 sierpnia. Dzięki nim możemy się cieszyć ulubionymi owocami i warzywami. Dlatego warto przyjrzeć im się z bliska – na zajęciach w Miejskim Ogrodzie Botanicznym będzie ku temu okazja. Nie zabraknie ciekawych warsztatów.

Pszczoły żywią się nektarem i pyłkiem kwiatowym. Jednocześnie zapylają, czyli przenoszą pyłek i umożliwiają roślinom zapłodnienie, a w rezultacie powstanie owocu. To właśnie pszczołom i ich pracy zawdzięczamy produkcję 1/3 żywności. Dzięki temu, że jest ich tak dużo i są tak różnorodne, mogą zapylać całą masę roślin i działać w różnych warunkach.

Paluszki pracowite jak pszczółki

Wielki Dzień Pszczół w Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu to ciekawe prelekcje w godz. 11-12.30. To również okazja do zakupu miodów i produktów pszczelich. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach rękodzieła „paluszki pracowite jak pszczółki” (godz. 11-14). Na innych zajęciach powstaną domki dla owadów (godz. 11.30 i 13.30) – obowiązują zapisy pod numerem tel. 32 276 39 10. Nie zabraknie konkursów z nagrodami.

Dzień Pszczół w Miejskim Ogrodzie Botanicznym odbędzie się 8 sierpnia w godz. 10-15 w Zabrzu (ul. Piłsudskiego 602). Informację znajdziecie na stronie Ogrodu

Kategoria: Wydarzenia