Bezpłatne warsztaty programowania

środa 21 sierpnia 2019
  • Zajęcia przeznaczone są dla uczniów od 7. do 19. roku życia (fot. mat. organizatora)
    Zajęcia przeznaczone są dla uczniów od 7. do 19. roku życia (fot. mat. organizatora)
Patronat silesiadzieci.pl
Kiedy: 
  • sobota 7 września 2019 - niedziela 22 września 2019
To już piąta edycja darmowych warsztatów programowania dla dzieci i młodzieży – Koduj z Gigantami. Zajęcia to połączenie nauki i zabawy, które wspierają logiczne i analityczne myślenie oraz rozwijają kreatywność. Zapisy startują już 2 września.

Obecne pokolenie dzieci i młodzieży dorasta w nietypowych czasach - z jednej strony uczą się dokładnie tego, czego uczyli się obecni 20-30 latkowie w ich wieku, z drugiej zaś mogą korzystać z wynikających z postępu technologicznego ułatwień, pozwalających w lepszy sposób przyswajać wiedzę. A gdyby mogli już teraz zacząć uczyć się właśnie tego, co pozwoli im kreować w przyszłości rozwój technologiczny? W tym wypadku połączenie zabawy i nauki wydaje się być idealnym przepisem na sukces.

Koduj z Gigantami, ucz się za darmo

Bezpłatne warsztaty organizowane są przez szkołę Giganci Programowania. Młodsi uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił poznając programy takie jak Scratch, Kodu czy AppInventor. Starsi natomiast - C# i Visual Studio. To doskonała okazja do sprawdzenia swoich sił w programowaniu, a dla rodziców możliwość upewnienia się, że dziecko będzie zainteresowane tego rodzaju zajęciami.

2. września ruszają zapisy

Zajęcia przeznaczone są dla uczniów od 7. do 19. roku życia. Przewidzianych jest około 3500 miejsc dla uczestników warsztatów w dniach 7-22 września na terenie całej Polski (na Śląsku w 12 miastach). Zajęcia będą odbywać się w blokach 1 lub 1,5 godz. w grupach do 12 osób. Zapisy startują już 2. września za pośrednictwem strony internetowej.

Kategoria: Wydarzenia