Zobacz walki średniowiecznych rycerzy

czwartek 22 sierpnia 2019
  • Jarmark to także obóz rycerski, historyczne namioty i kramy (fot. mat. organizatora)
    Jarmark to także obóz rycerski, historyczne namioty i kramy (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 31 sierpnia 2019 - niedziela 1 września 2019
Gdzie: Bytom
Czy wiecie, że Bytom jest starszy od Krakowa? Bytomski Jarmark Średniowieczny pozwoli Wam na nowo cofnąć się do korzeni powstania miasta. Nie zabraknie rycerskich walk, pokazów sokolniczych, średniowiecznego teatru, pokazów ognia oraz warsztatów dla dzieci.

Bytom to miasto lokowane w 1254 roku, czyli trzy lata przed Krakowem. Zbliżający się VI Bytomski Jarmark Średniowieczny przybliży historię powstania miasta z górnikiem i orłem w herbie.

Walki rycerskie, muzyka i teatr

Do średniowiecza przeniosą widzów widowiskowe konkurencje, w których zmierzą swe siły najlepsi łucznicy i rycerze z całego kraju. Nie zabraknie pojedynków na miecz długi oraz pokazowej bitwy, która będzie nawiązywać do walk stoczonych pod murami Bytomia w 1430 z husytami. Wśród dodatkowych atrakcji będzie pokaz z żywym ogniem - Fire Show, spektakl średniowieczny w wykonaniu Teatru „Trójkąt”, koncert muzyki dawnej czy też pokazy sokolnicze i jazdy konnej.

Odwiedź obóz rycerski

Jarmark to także obóz rycerski, historyczne namioty i kramy, które oferować będą typowe średniowieczne wyroby i potrawy. Na stoiskach rzemieślników dzieci będą mogły wziąć udział w różnorodnych warsztatach np. garncarskich, kowalskich, szycia szmacianych lalek, a nawet dojenia krowy.

Bytomski Jarmark Średniowieczny odbędzie się 31 sierpnia w godz. 13- 22 oraz 1 września w godz. 12-16 na terenie Parku Miejskiego im. F. Kachla (ul. Wrocławska) w Bytomiu. Dokładny program wydarzenia znajdziecie na stronie Bytomskiego Centrum Kultury.

Kategoria: Wydarzenia