Śląski kalendarz tradycji

piątek 11 października 2019
  • Na spotkaniach będzie można dowiedzieć się, co to są wyszkubki, śmiergust i jakie potrawy wigilijne królowały na śląskich stołach  (fot. mat. organizatora)
    Na spotkaniach będzie można dowiedzieć się, co to są wyszkubki, śmiergust i jakie potrawy wigilijne królowały na śląskich stołach (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 19 października 2019 - sobota 27 czerwca 2020
Gdzie: Gliwice
To cykl najnowszych spotkań dla dzieci, młodzieży i dorosłych poświęcony śląskim zwyczajom. Co miesiąc będzie nowa opowieść, charakterystyczna dla poszczególnej pory roku. Uczestnicy dowiedzą się, czym są wyszkubki, co to jest śmiergust oraz posłuchają lokalnych legend.

Najnowszy cykl spotkań Muzeum w Gliwicach będzie dotyczył Górnego Śląska. Dzieci i dorośli będą poznawać region przez pryzmat śląskich tradycji i zwyczajów charakterystycznych dla poszczególnych pór roku. Co miesiąc będzie nowa opowieść. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jakie śląskie potrawy można zawsze znaleźć na wigilijnym stole, posłuchają lokalnych legend i poznają zadziwiające nazwy. Nie zabraknie części warsztatowej.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 19 października o godz. 11.30 i 13.30 w Zamku Piastowskim (ul. Pod Murami 2) w Gliwicach. Zajęcia będą o tradycji, zwyczajach, obrzędach, folklorze. Koszt udziału to 1 zł od osoby. Obowiązuje rezerwacja pod numerem tel. 783 560 006 (od poniedziałku do piątku w godz. 9-16). Harmonogram spotkań znajdziecie na stronie Muzeum.

Kategoria: Wydarzenia