Zostań małym dźwiękowcem

wtorek 22 października 2019
  • Przed warsztatami dzieci zobaczą na dużym ekranie film o Kopciuszku (fot. mat. organizatora)
    Przed warsztatami dzieci zobaczą na dużym ekranie film o Kopciuszku (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 27 października 2019
Gdzie: Katowice
Jakie dźwięki wydaje bajka i skąd się one biorą? Tego najmłodsi kinomani dowiedzą się podczas warsztatów. Zobaczą na czym polega praca imitatora dźwięku i spróbują swoich sił w sztuce podkładania głosu do bajek. Przed zajęciami na dużym ekranie zobaczą film o Kopciuszku.

27 października w ramach cyklu Rodzina w Kinie na ekranie Kina Kosmos zagości czechosłowacki film dla dzieci - „Trzy orzeszki dla Kopciuszka” Václava Vorlíčka. To inspirowana klasyczną bajką opowieść, w której Kopciuszek nie czeka na interwencję wróżki, ale sam, dzięki umiejętnościom, zręczności i pewności siebie, zmienia swój los, zdobywa serce księcia i walczy o przyszłość u jego boku.

Warsztaty dźwiękowe

Po filmie odbędą się warsztaty dotyczące dźwięków, jakie słyszymy w bajkach. Dzieci dowiedzą się o pracy imitatora dźwięków, w którego rolę wcielą się i spróbują swoich sił podkładając głosy do bajek.

Warsztaty oraz projekcja filmu odbędzie się 27 października o godz. 16 w Kinie Kosmos w Katowicach (ul. Sokolska 66). Bilety w cenie 15 zł – ulgowy, 17 zł – normalny można nabyć w kasie kina lub tutaj. Więcej informacji znajdziecie na stronie Kina Kosmos oraz na Fb.

Kategoria: Wydarzenia