Jarmark, seans z poduchą i słodka, świąteczna atmosfera

czwartek 12 grudnia 2019
Kiedy: 
  • sobota 14 grudnia 2019
Gdzie: Katowice
W świątecznej gorączce przygotowań, warto zadbać o chwilę relaksu np. w kinie. Kiedy dzieciaki na wygodnych poduchach będą oglądać „Maję”, rodzice w sali obok zobaczą „Krainę Miodu”. Przed seansem odbędą się pszczele warsztaty i jarmark świąteczny.

„Świąteczne przedsmaki” w Kinie Kosmos rozpoczynają się jarmarkiem, podczas którego można będzie wspomóc śląskie organizacje charytatywne i lokalnych rzemieślników. To okazja do nabycia unikatowych prezentów świątecznych. Jarmark rozpocznie się w holu kina o godz. 16.

Warsztaty z pszczołami

Już o godz. 17 Galeria przed seansem Kina Kosmos zamieni się w przestrzeń przyjazną maluchom. Odbędą się tam warsztaty plastyczne o pszczołach. Dzieci porozmawiają o roli tych owadów na świecie, posłuchają, jak brzmi rój pszczół oraz narysują kolorową łąkę dla naszych małych przyjaciółek.

Seans z poduchą

To kolejna odsłona nowego cyklu - Seansu z Poduchą. Motywem przewodnim drugiego spotkania będzie miód. Najmłodsi widzowie o godz.18 będą mogli pod okiem opiekuna i na wygodnych poduchach obejrzeć film „Pszczółka Maja: Miodowej Igrzyska”. W tym samym czasie rodzice i opiekunowie obejrzą w sali obok film „Kraina miodu” – laureata tegorocznej edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity. To przepiękna wizualnie, fascynująca opowieść o 50-letniej Hatidze, zajmującej się tradycyjnym pszczelarstwem w macedońskiej wiosce.

Jarmark, warsztaty oraz seans odbędą się 14 grudnia w Kinie Kosmos (ul. Sokolska 66) w Katowicach. Więcej informacji znajdziecie na stronie kina. Bilety w cenie 15 zł dla dzieci i 18 zł dla dorosłych, dostępne są w kasie Kina Kosmos i tutaj.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Ferie w woj. śląskim rozpoczną się 13, a zakończą 26 stycznia. Jak je spędzić? Znaleźliśmy kilka ciekawych propozycji, m.in. zimowiska na zamku, obozy narciarskie w Tatrach, piłkarskie wyłaniające zawodników do sparingów z Bayernem Monachium czy naukowe z rurociągami parowymi i pneumatycznym ping-pongiem.

Ferie 2020 – najciekawsze propozycje stacjonarne i wyjazdowe

Co dla młodego naukowca, a co dla fana strachów? Przedstawiamy Wam zestawienie - na podstawie cech charakteru, pasji i upodobań dziecka - świetnych książek i intrygujących gier planszowych, bo to właśnie dzięki nim macie szansę naprawdę pobyć ze sobą i miło spędzić czas w święta.

Prezenty pod choinkę – co dla zgrywusa, co dla miłośnika przyrody