Ferie 4 razy K

poniedziałek 13 stycznia 2020
  • Zajęcia to cykl bezpłatnych spotkań w Bibliotece Śląskiej (fot. mat. organizatora)
    Zajęcia to cykl bezpłatnych spotkań w Bibliotece Śląskiej (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • poniedziałek 13 stycznia 2020 - piątek 24 stycznia 2020
Gdzie: Katowice
To cykl 4 spotkań dla dzieci podczas ferii zimowych. K jak: kino – dzieciaki zobaczą filmy animowane, konserwacja – poznają tajniki pracy konserwatora, książka – zwiedzą Bibliotekę Śląską i Gabinet Alfreda Szklarskiego oraz kraina - związana z podróżami Tomka Wilmowskiego.

Spotkania 4 razy K to ciekawa propozycja ferii w mieście. Dzieciaki zobaczą mi.in filmy animowane, pokazy konserwatorskie oraz zwiedzą Gabinet Alfreda Szklarskiego i gmach główny Biblioteki Śląskiej.

Śladami Tomka Wilmowskiego

Podczas zwiedzania budynku Biblioteki uczestnicy dowiedzą się, gdzie można wypożyczać książki, jak korzystać z bibliotecznego systemu komputerowego, obejrzą wystawę „Wszystkie Dzieci Świata”. Następnie wezmą udział w pokazie - „Książka bez tajemnic – tajniki pracy konserwatora”, podczas której dowiedzą się jak powstaje książka, do czego służy kostka introligatorska czy też co to jest szywnica. Odbędą się również pokazy animacji dziecięcych, opowieści o krainach związanych z podróżami Tomka Wilmowskiego.

Zajęcia odbędą się w terminie 13-24 stycznia w Dom Oświatowy Biblioteki Śląskiej w Katowicach (ul. Francuska 12). Udział jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są na adres domoswiatowy@bs.katowice.pl lub telefonicznie: 32 255 43 21. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb

Kategoria: Wydarzenia