Śląski Festiwal Nauki z atrakcjami dla dzieci

środa 15 stycznia 2020
  • 4. Śląski Festiwal Nauki odbędzie się 25-27 stycznia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (fot. mat. organizatora)
    4. Śląski Festiwal Nauki odbędzie się 25-27 stycznia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 25 stycznia 2020 - poniedziałek 27 stycznia 2020
Gdzie: Katowice
Ponad 150 stanowisk pokazowych, wykłady, warsztaty, strefa dziecka i wyjątkowi goście specjalni, m.in. Jerzy Bralczyk, Anna Cieplak, Seth Shostak, Marc Elsberg i wielu innych. To wszystko znajdziecie na Śląskim Festiwalu Nauki.

Już niebawem Katowice opanuje 4. Śląski Festiwal Nauki. To jedno z największych wydarzeń popularnonaukowych w kraju i Europie. W dniach 25-27 stycznia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym na odwiedzających będą czekać liczne atrakcje, warsztaty, wykłady, stanowiska eksperymentalne, pokazy naukowe.

Nauka dla najmłodszych

Dla najmłodszych będzie przygotowana strefa dziecka. Towarzyszyć będzie jej strefa aktywności, w której dzieci nauczą się kształcenia odpowiednich nawyków np. utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Mali naukowcy będą mogli wziąć udział w ciekawych warsztatach: muzycznych, plastycznych, fizyczno-chemicznych czy biologicznych. Nie zabraknie robotów LEGO, kodowania, sposobów na zaprzyjaźnienie się z matematyką. Zestawienie zajęć dla dzieci znajdziecie tutaj. Na warsztaty obowiązują zapisy.

Niezwykli goście

Podczas festiwalu będzie można spotkać niezwykłe osobowości ze świata nauki. Wśród nich Seth Shostak – amerykański astronom, Daniel Tammet – brytyjski sawant obdarzony ponadprzeciętnymi umiejętnościami arytmetycznymi i językowym (rekordzista Europy w recytowaniu z pamięci 22514 cyfr liczby pi), Marc Elsberg – austriacki pisarz science-fiction, prof. Jerzy Bralczyk – językoznawca, Edwin Bendyk – dziennikarz zajmujący się problematyką cywilizacyjną i wpływem techniki na życie społeczne.

Przegląd garażowych wynalazków

W strefie OFF Science będzie można zobaczyć najciekawsze propozycje amatorskich konstruktorów i wynalazców. Na odwiedzających będzie czekać również strefa elektromobilności, sportu, e-sportu.

Festiwal odbędzie się 25-27 stycznia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (Plac Sławika i Antalla 1). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, niektóre aktywności festiwalowe wymagają wcześniejszej rejestracji. Informacje znajdziecie na stronie festiwalu.
 

Kategoria: Wydarzenia