Zobacz znane i lubiane lalki teatralne

piątek 14 lutego 2020
  • Wystawie towarzyszyć będą warsztaty dla dzieci (fot. mat. organizatora)
    Wystawie towarzyszyć będą warsztaty dla dzieci (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • czwartek 5 marca 2020 - piątek 20 marca 2020
Gdzie: Mikołów
Wystawa „W świecie lalek” to spotkanie z największymi gwiazdami śląskich scen teatralnych. Marionetki, kukły, pacynki, muppety zabiorą Was do magicznego, pełnego emocji świata. Wydarzeniu będą towarzyszyć warsztaty lalkarskie i plastyczne.

Wystawa to eksponaty znane ze spektakli teatrów w Katowicach, Bielsku-Białej i Będzinie. Wśród teatralnych dzieł sztuki znajdą się – maski, marionetki, kukły, pacynki, jawajki czy muppety, wykonane z różnych materiałów. Na pozór martwe, ale w rękach aktorów stające się nośnikami najpiękniejszych emocji. Integralną częścią wystawy będą niepowtarzalne warsztaty lalkarskie i plastyczne. Zajęcia będą dostosowane do różnych grup wiekowych (od 5 do 18 lat). Warsztaty poprowadzą zawodowi aktorzy z będzińskiej sceny i artysta z pracowni plastycznej Teatru Dzieci Zagłębia.

Wystawę „W świecie lalek” będzie można zobaczyć od 5 do 20 marca w godz. 8-18 w Galerii Miejskiego Domu Kultury w Mikołowie (Rynek 19). Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Za warsztaty lalkarskie trzeba zapłacić 10 zł, a plastyczne 25 zł. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb

Kategoria: Wydarzenia