Wystawa o człowieku i przyrodzie

wtorek 7 lipca 2020
  • Wystawa skłania małych i dużych odbiorców do rozmów o kondycji człowieka (fot. mat. Fb SCS - Zamek Sielecki)
    Wystawa skłania małych i dużych odbiorców do rozmów o kondycji człowieka (fot. mat. Fb SCS - Zamek Sielecki)
  • Wystawa będzie czynna do 16 sierpnia (fot. mat. SCS - Zamek Sielecki)
    Wystawa będzie czynna do 16 sierpnia (fot. mat. SCS - Zamek Sielecki)
Kiedy: 
  • wtorek 7 lipca 2020 - niedziela 16 sierpnia 2020
Gdzie: Sosnowiec
Złożona jest z dwóch przenikających się ze sobą części: dla dorosłych i dla dzieci. Skłania do rozmowy o człowieku, jego kondycji, stosunku do przyrody oraz ekologii. Wystawa „Filozof i przyroda. Tropem wielkich myślicieli” - zachwyci małych i dużych.

Część wystawy dla dorosłych, przygotowana została przez Justynę Polakowską. Ekspozycja jest formą zaproszenia do refleksji filozoficznej nad tekstem Romana Ingardena pt.: „Książeczka o człowieku”. Część dla dzieci została przygotowana przez Sosnowieckie Centrum Sztuki – Zamek Sielecki.

Człowiek a ekologia

Czy człowiek ma świadomość aroganckiej postawy wobec świata roślin i zwierząt, których nadal jest częścią? Czy bierze odpowiedzialność za swoje czyny? Wystawa skłania małych i dużych odbiorców do rozmów o kondycji człowieka, jego stosunku do przyrody oraz odpowiedzialności ekologicznej. 

Wystawę „Filozof i przyroda. Tropem wielkich myślicieli.” można oglądać w godz. 8 – 19 (poniedziałek – piątek) i godz. 15-19 (sobota - niedziela) w Sosnowieckim Centrum Sztuki – Zamek Sielecki (ul. Zamkowa 2) do 16 sierpnia. Cena biletu to 5 zł. Informację znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb

Kategoria: Wydarzenia