Tor saneczkowy, park linowy i jeszcze więcej bezpłatnych atrakcji

wtorek 25 sierpnia 2020
  • fot. archiwum zdjęć na Fb Kolei Linowej Dębowiec
    fot. archiwum zdjęć na Fb Kolei Linowej Dębowiec
Kiedy: 
  • sobota 29 sierpnia 2020 - niedziela 30 sierpnia 2020
Zapowiada się fantastyczna zabawa w otoczeniu Beskidów. Będzie można przejechać się kolejką linową na Dębowiec, poszaleć na torze saneczkowym, zagrać w grę terenową lub pokonać tor przeszkód w parku linowym – a wszystko bezpłatnie.

Dębowiec w Bielsku-Białej to idealne miejsce na rodzinny spacer i pierwsze wyprawy górskie dzieciaków. O „górze dla maluchów” pisaliśmy już wcześniej. Artykuł znajdziecie tutaj. Dni Otwarte Dębowca to propozycja na aktywny wypoczynek z licznymi atrakcjami.

Podziwiaj panoramę Beskidów i graj z całą rodziną

Kolej linowa na Dębowiec to oś, wokół której skupiają się pozostałe atrakcje. W trakcie wydarzenia będzie ona dostępna nieodpłatnie, bez limitu przejazdów dla każdego. Jazda kolejką to okazja do zobaczenia panoramy Bielska-Białej oraz pasm górskich Beskidu Małego i Śląskiego. Wybierając się w góry możemy skrócić sobie drogę na Szyndzielnię, Klimczok lub Błatnią. Dębowiec najmłodsi będą mogli poznać dzięki grze terenowej, która przypomni rodzicom zabawę w podchody. Dzieci podczas spaceru rozwiążą zadania ukryte w terenie, a na zakończenie otrzymają drobny upominek. Przed rozpoczęciem zabawy należy pobrać broszurę na dolnej stacji kolei linowej lub na torze saneczkowym.

Tor saneczkowy, a może park linowy?

Wśród innych bezpłatnych atrakcji znajdzie się zabawa na torze saneczkowym (bez limitu przejazdów), ścianka wspinaczkowa i park linowy. Ten ostatni posiada 4 trasy o różnym stopniu trudności, co daje gwarancję, że każdy odnajdzie tutaj ścieżkę odpowiednią dla siebie. Zabawa w parku linowym będzie dostępna tylko po wcześniejszej rejestracji telefonicznej: 33 445 4366. Odbywać będzie się w trzech turach: godz. 10-13, godz. 13-16 i godz 16-19. Organizatorzy proszą o zabranie maseczek ochronnych, które przydadzą się podczas szkolenia przed rozpoczęciem zabawy.

Dni Otwarte Dębowca odbędą się 29 i 30 sierpnia w godz. 10 -19.30. Udział w atrakcjach jest bezpłatny. Dokładne godziny i szczegóły atrakcji znajdziecie na stronie Lokalnej Organizacji Turystycznej Beskidy.

Kategoria: Wydarzenia