Przejedź się obwodnicą na deskorolce lub hulajnodze

poniedziałek 31 sierpnia 2020
Kiedy: 
  • sobota 5 września 2020
Gdzie: Gliwice
Taka okazja nie zdarza się często. Jedna z najważniejszych drogowych inwestycji w Gliwicach została ukończona. Otwarcie obwodnicy odbędzie się na sportowo – biegi, amatorskie zawody rowerowe, jazda na rolkach, deskorolkach, hulajnogach.

Obwodnica zachodnia Gliwic to odcinek 3,4 kilometra łączący ul. Rybnicką z Daszyńskiego. Nowa inwestycja to również drogi serwisowe, z których będą mogli korzystać miłośnicy jazdy na rowerze oraz rolkach.

Sportowe otwarcie

Zanim na drogę wyjadą samochody będzie można przetestować trasę pieszo lub rowerowo. 5 września o godz. 11 rozpoczną się sportowe atrakcje. Zaplanowano zawody biegowe, zajęcia dla rolkarzy, deskorolkarzy i osób jeżdżących na hulajnogach, amatorskie zawody w rowerowej jeździe na czas oraz rekreacyjny przejazd na rowerach. Od godz. 17 część drogi zostanie udostępniona rowerzystom i pieszym.

Obowiązkowe zapisy

Ze względu na stan epidemii we wszystkich konkurencjach obowiązuje limit uczestników –250 osób, a w rowerowej jeździe na czas - 150 - w związku z tym obowiązują wcześniejsze zapisy.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń oraz formularz zapisów znajdziecie tutaj. W pobliżu startu wszystkich aktywności nie będzie możliwości zaparkowania pojazdów.

Kategoria: Wydarzenia