Znów można zwiedzać największą w Europie wystawę budowli z klocków LEGO

czwartek 27 maja 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 12 września 2020 - niedziela 21 listopada 2021
Gdzie: Gliwice
Batmobil w skali 1:1 wykonany z 900 tys. klocków, wpisana do księgi Rekordów GUINNESSA rekonstrukcja katedry Notre Dame, aleja gwiazd z Robertem Lewandowskim i Freddiem Mercurym czy makieta Minecraft – to tylko jedne z wielu imponujących konstrukcji, które tworzą wystawę.

Na blisko 2000 m2 staną m.in. składający się z prawie 500 tys. elementów wiernie odwzorowany Plac Św. Piotra w Watykanie, największy na świecie model katedry Notre Dame, a także aleja gwiazd z Anną i Robertem Lewandowskim, Tomaszem Gollobem, Elvisem Presleyem i Freddiem Mercurym w skali 1:1. Na wystawie będzie można też podziwiać liczący blisko 7 metrów samochód inspirowany pojazdem Batmana wykonany z 900 tys. klocków.

Dla fanów gier komputerowych i planszówek

Makiety inspirowane grami Minecraft i Fortnite przypadną do gustu fanom gier komputerowych, a zwolennicy planszówek nie przejdą obojętnie obok klasyki – Monopoly, w całości wykonanej z klocków. Nie zabraknie też fascynujących modeli ukazujących budowę narządów zmysłu człowieka. Można będzie zobaczyć precyzyjnie zbudowane z klocków m.in. ucho, język, oko, nos. Najmłodszych ucieszy zapewne strefa zabawy zajmująca ponad 300 m2 z wielkim miastem wprost z Lego City.

3D Trick Gallery

Wystawie budowli z klocków LEGO towarzyszyć też będzie 3D Trick Gallery – największa w Polsce kolekcja trójwymiarowych obrazów. Kilkadziesiąt interaktywnych plansz, dedykowane oświetlenie, standy i mnóstwo detali pozwolą stworzyć odwiedzającym unikalne i wyjątkowe selfie.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Przy interaktywnych budowlach przyciski zostały zastąpione czujnikami ruchu, poszerzono też odstępy między gablotami, by zapewnić swobodne przejścia, a klocki w Wielkiej Strefie Zabawy będą systematycznie ozonowane i dezynfekowane lampami UV.

Międzynarodowa Wystawa Budowli z Klocków LEGO oraz wystawa 3D Trick Gallery będą czynne siedem dni w tygodniu w godz. 10-19.30 od 12 września 2020 do 14 lutego 2021 r. w C.H. Europa Centralna w Gliwicach (ul. Pszczyńska 315). Bilety są w cenie od 23 do 37,50 zł. Można je zakupić online

Kategoria: Wydarzenia