Koncerty, spektakle, warsztaty i moc atrakcji na Industriadzie

wtorek 15 września 2020
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 26 września 2020
36 obiektów, 23 miejscowości, 301 wydarzeń z atrakcjami dla małych i dużych – już niebawem startuje Industriada. W planie spektakle, koncerty, warsztaty, pokazy naukowe, gry miejskie i wiele innych.

Największy festiwal dziedzictwa przemysłowego w naszej części Europy wystartuje 26 września. Nie zabraknie licznych atrakcji, również dla rodzin z dziećmi. Hasłem tegorocznej Industriady jest „Natura w przemyśle”.

Huk, para i kolorowy dym

Tak symbolicznie rozpocznie się tegoroczna 11. edycja święta Szlaku Zabytków Techniki. W Zabrzu, w Sztolni Królowa Luiza, zostanie uruchomiona zabytkowa parowa maszyna wyciągowa, jedna z najstarszych w całej Europie. Będzie można zobaczyć również spektakl „Od rośliny do maszyny”. Industriadę zakończy koncert Marcina Wyrostka & AUKSO oraz multimedialny pokaz mappingu w tyskim Browarze Obywatelskim.

Moc atrakcji

Dla rodzin z dziećmi przygotowano 56 wydarzeń, wypełnionych dobrą zabawą i angażującymi opowieściami. Wśród nich znajdą się m.in. przejażdżka bytomską wąskotorówką, plecionkarskie warsztaty w Sztolni Czarnego Pstrąga, malowanie węglem i kredą, produkcja naturalnych mydełek w Browarze Obywatelskim, geologiczna zabawa w Szybie Macieja, spotkanie z alpakami w Kompleksie Sztygarka w Chorzowie czy też gra miejska w Ustroniu. Naprawdę jest w czym wybierać. Nie zabraknie atrakcji dla fanów techniki - będzie można zwiedzać, począwszy od kolei, aż po zakamarki hut, kopalń i fabryk.

Zwiedzaj, baw się i podróżuj za darmo

Industriada odbędzie się 26 września w 36 obiektach województwa śląskiego. Pełną listę obiektów i atrakcji znajdziecie na stronie Industriady. Większość wydarzeń jest bezpłatna, część dostępna po wcześniejszej rezerwacji miejsca. Podczas festiwalu będzie można skorzystać z bezpłatnego transportu publicznego. Rezerwacja biletów, dostępna jest tutaj. Obiekty Szlaku Zabytków Techniki, biorące udział w Industriadzie, zastosują się do wszelkich obostrzeń, które aktualnie będą obowiązywały w danym mieście.

Kategoria: Wydarzenia