Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki

środa 18 listopada 2020
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • środa 25 listopada 2020 - niedziela 29 listopada 2020
Gdzie: Internet
Zainauguruje go aktor Marcin Rogacewicz „Czytanką Wszech Czasów”. Festiwal to również: spotkania online, interaktywne warsztaty i konkursy. A w programie same gwiazdy m.in. Grzegorz Kasdepke, Barbara Gawryluk, Michał Rusinek, Katarzyna Ryrych.

Ostatnia tegoroczna edycja Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki odbędzie się online. Wśród twórców festiwalu znalazła się m.in. Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach i Muzeum Śląskie, które niestety w tym roku nie mogły przyjąć dzieci w swoich przestrzeniach.

Czytanka Wszech Czasów

Wydarzenie rozpocznie się od „Czytanki Wszech Czasów”, która zostanie wybrana przez samych internautów (konkurs na Booklistę Wszech Czasów znajdziecie tutaj). Przeczyta ją przyjaciel festiwalu i ambasador – Marcin Rogacewicz. Następnie przez trzy dni na małych i dużych czytelników będą czekać spotkania online, interaktywne warsztaty, czytanki na czasie, konkursy i międzypokoleniowe inspiracje.

Niezwykli goście i ciekawy finał

Wśród zaproszonych gości znalazły się same gwiazdy: Grzegorz Kasdepke, Barbara Gawryluk, Michał Rusinek, Katarzyna Ryrych, Jarosław Mikołajewski, Renata Piątkowska, Joanna Olech, Marcin Szczygielski, Rafał Kosik, Marcin Bruchnalski, Ewa Solarz, Tomasz Broda, Basia Flores, Joanna Rusinek oraz Przemysław Liput. Finał wydarzenia to wykład Michała Rusinka, który odpowie na pytanie: jak radzić sobie z emocjami w tym covidowym roku i przeklinać w sposób absolutnie kulturalny.

Wszystkie wydarzenia odbywać będą się na profilu na FB festiwalu. Zapisy nie obowiązują. Pełny program znajdziecie tutaj.

Kategoria: Wydarzenia