Uczestnicy warsztatów będą mogli przyjrzeć się pracy rzeźbiarzy, którzy z gliny i kamienia potrafią wyczarować prawdziwe dzieła sztuki. Muzealne zajęcia będą realizowane online. Udział jest bezpłatny.
- 15 lutego 2022 - 25 lutego 2022
Nauka w domu - organizacja przestrzeni, nagradzanie, częste przerwy... Czy zastanawialiście się, gdzie leży wspólny mianownik tych wskazówek? Neurobiologia ma na to prostą odpowiedź – mózg i jego predyspozycje do uczenia się. Spróbuj lepiej zrozumieć, jak działa nasza pamięć, a być może lepiej zrozumiesz swoje dziecko.
Uczestnicy warsztatów będą mogli przyjrzeć się pracy rzeźbiarzy, którzy z gliny i kamienia potrafią wyczarować prawdziwe dzieła sztuki. Muzealne zajęcia będą realizowane online. Udział jest bezpłatny.
Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nowe obostrzenia m.in. obowiązkowe szczepienie dla nauczycieli oraz zdalną naukę. „Chcemy wykorzystać zbliżający się czas ferii i przedłużyć okres nieobecności w szkołach” - podkreśla wiceminister zdrowia Waldemar Kraśka. Co z przedszkolami i żłobkami? Zobaczcie.
Sytuacja związana z pandemią jest trudna. Do codziennych doniesień o nowych zachorowaniach dochodzą: ograniczone kontakty społeczne, zdalna nauka, monotonia dnia codziennego - to nie napawa optymizmem. U dzieci może się to przerodzić w trudności z komunikacją, samodzielnością i motywacją. Rodzice wpadają w pułapkę frustracji, zmęczenia i poczucia beznadziejności. Co zrobić, by "wyjść z tego cało"?
Magia zagości w Waszym domu, a wszystko za sprawą iluzjonisty. Show odbędzie się on-line w czasie rzeczywistym dzięki czemu będziecie mieć bezpośredni kontakt z czarodziejem. Zapowiada się dobra zabawa dla całej rodziny. Liczba miejsc ograniczona.
Jak stworzyć, przy pomocy wosku i barwników, oszałamiające pisanki? O tym przekonacie się na zajęciach z Joachimem Orłowskim – wielokrotnie nagradzanym twórcą ludowym związanym ze Śląskiem. Liczba miejsc jest ograniczona.
Czy sztuka współczesna może zachwycić dzieci? Jak artyści zmierzyli się z nowym, doświadczonym pandemią światem? O tym przekonacie się oglądając wystawę „sztuka_w_galerii”. W najbliższą sobotę oprowadzanie kuratorskie.
Wczoraj media obiegła informacja o wznowieniu porodów rodzinnych w Wojewódzkim Szpitalu w Bielsku-Białej. Porody miały odbywać się z obostrzeniami, a dokładnie: rodzącej mógł towarzyszyć ozdrowieniec lub osoba zaszczepiona. Po fali krytyki szpital zawiesił decyzję.
Z powodu pandemii kina nadal są zamknięte. Tęsknicie? My bardzo, dlatego zachęcamy Was do wzięcia udziału w konkursie Instytucji Filmowej Silesia Film. Na zwycięzców czekają nagrody. Liczy się pomysłowość, kreatywność i wyobraźnia.
Nie macie pomysłu na prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka? Możecie zabrać ich na wycieczkę, a dokładnie na przejażdżkę kolejką linową Elką. Czekają na Was pamiątkowe bilety, cynamonowe bułeczki i podziwianie parku z lotu ptaka – nawet wieczorową porą.
Ma 350 metrów długości i jest świeżo po remoncie. Mowa o torze saneczkowym w katowickim Parku Kościuszki. Od 15 stycznia można oficjalnie z niego korzystać. Tuż obok znajdziecie górkę, która również idealnie się sprawdzi do jazdy na sankach.
W poniedziałek 18 stycznia do szkół wracają najmłodsi uczniowie z klas 1-3 oraz szkół specjalnych. Jak mają wyglądać zajęcia w szkołach, czy coś się zmieni? Ministerstwo opublikowało wytyczne.
W tym roku z powodu pandemii nie odbędzie się popularny orszak Trzech Króli w Katowicach. Jednak to nie oznacza, że nic nie będzie się działo - będzie można wziąć udział w grze miejskiej. Na uczestników czekają zagadki i łamigłówki, które doprowadzą ich do żłóbka.
Strony
|