Bezpłatne warsztaty linorytu

wtorek 23 lutego 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 27 lutego 2021
Gdzie: Internet
Startuje nowy cykl zajęć. Uczestnicy poznają w sposób praktyczny technikę linorytu oraz rozwiną artystyczne zdolności i pasje. Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy.

Warsztaty linorytu w Muzeum w Gliwicach to cykl zajęć dla młodzieży (od 12. roku życia) i dorosłych. Uczestnicy zdobędą wiedzę i umiejętności, które pozwolą im samodzielne wykonywać linoryty. Przy okazji poznają historię techniki graficznej. Na warsztatach nie zabraknie również grafik artystycznych znajdujących się w zbiorach Muzeum. Cały cykl zajęć dedykowany jest pamięci gliwickiego artysty -grafika Konstantego Teodorowicza i jego żony Danuty Marii Teodorowicz. Warsztaty poprowadzi artystka-grafik Ewelina Szostakiewicz. Muzeum zapewnia materiały: linoleum, farbę drukarską, papier do grafiki, gumowe rękawiczki, drewnianą łyżkę (odbiór materiałów w Willi Caro). Uczestnicy muszą zaopatrzyć się w 2 dłutka do linorytu - jedno o końcówce w kształcie półokrągłym, a drugie o końcówce w kształcie literki V (im mniejszy rozmiar obu dłutek, tym lepiej, koszt ok. 20 zł) oraz w gumowy wałek do rozprowadzania farby (koszt ok. 10 zł)

Najbliższe zajęcia odbędą się 27 lutego online (platforma Zoom). Wraz ze znoszeniem obostrzeń warsztaty będą odbywać się w salach edukacyjnych Willi Caro. Udział w zajęciach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod numerem telefonu 783 560 006. Więcej informacji o warsztatach znajdziecie na stronie Muzeum.

Kategoria: Wydarzenia