EkoKraina z wielką rafą koralową

wtorek 15 czerwca 2021
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • piątek 11 czerwca 2021 - środa 30 czerwca 2021
Ciekawa instalacja artystyczna, wykłady o wodzie, warsztaty i wycieczki m.in. do Hydropolis– wszystko w ramach projektu EkoKraina. W tym roku przewodnim tematem będzie problem deficytu wody na Ziemi.

To już 15. edycja projektu EkoKraina, któremu przyświeca propagowanie idei ekologii w życiu codziennym każdego człowieka. W tym roku organizatorzy pochylili się nad problemem deficytu wody na Ziemi i coraz większego jej zanieczyszczenia.

Instalacja artystyczna, wykłady i rękodzieło

W holu głównym Tarnogórskiego Centrum Kultury powstała instalacja artystyczna – Wielka Rafa Koralowa. Została stworzona z plastiku, który niestety można znaleźć w wodach na całym świecie. Wydarzenie to również wykłady o wodzie (15, 16, 17 czerwca) dla dzieci i młodzieży oraz warsztaty rękodzieła (19 czerwca godz.10-12 i godz. 13-15, młodzież i dorośli). Podczas zajęć powstaną „obrazy wodą malowane”. Technika polega na nanoszeniu farb na bazie naturalnych pigmentów i żółci wołowej na powierzchnię wody zagęszczonej algami. Wzór jest nanoszony przeróżnymi narzędziami przez co każda praca jest niepowtarzalna. Obowiązują bezpłatne wejściówki, które można otrzymać w kasie TCK.

Wycieczka do Hydropolis

Zaplanowano dwie wycieczki do miejsc związanych z wodą. 18 czerwca będzie można zwiedzić tereny należące do Przedsiębiorstwa Wodnego i Kanalizacyjnego w Tarnowskich Górach. Podczas dwóch 45-minutowych spacerów (godz. 18 i 18.45) uczestnicy poznają kilka ciekawych faktów dotyczących działalności tej instytucji, a pracownik PWiK odpowie na pytania zwiedzających. Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 32 285 27 34. Dzieciaki w wieku 7-12 lat pojadą również na wycieczkę do Hydropolis we Wrocławiu (26 czerwca). To centrum edukacyjne, które w innowacyjny sposób prezentuje temat wody.

Dokładny plan EkoKrainy znajdziecie tutaj. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Tarnogórskie Centrum Kultury mieści się przy ul. Jana III Sobieskiego 7 w Tarnowskich Górach.

Kategoria: Wydarzenia