Posłuchaj opowieści o dobrych wilkach

czwartek 3 lutego 2022
Kiedy: 
  • czwartek 17 lutego 2022
  • czwartek 24 lutego 2022
Gdzie: Radzionków
Podczas ferii możecie wybrać się na spacer, sanki czy też wziąć udział w bezpłatnych warsztatach w Śląskim Ogrodzie Botanicznym. Na zajęciach dzieci m.in. poznają podstawy zachowania i ekologii wilków.

Podczas ferii warto zadbać o ruch na świeżym powietrzu. Przestrzeń idealną na spacery, sanki znajdziecie w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie. Przygotowano również bezpłatne warsztaty dla dzieci w wieku 6-13 lat.

Magia kolorów

W pierwszym tygodniu ferii (17 lutego) odbędą się warsztaty „Jak człowiek oswoił kolory”. Uczestnicy dowiedzą się, skąd Van Gogh brał swoje farby, dlaczego purpura jest „królewska”, z czego dawniej robiono atrament i dlaczego ubrania na słońcu blakną. Dzieci samodzielnie uzyskają barwniki z roślin i z ich pomocą namalują własne obrazy. Spróbują też swoich sił w japońskiej sztuce druku transferowego Hapa Zome, a także zaobserwują, jak barwniki magicznie zmieniają kolor pod wpływem rozmaitych bejc i zapraw chemicznych.

Rozpoznaj wilcze tropy

Podczas warsztatów „Opowieści o dobrych wilkach” (24 lutego) dzieci poznają podstawy zachowania i ekologii wilków - dowiedzą się, jak funkcjonuje wilcza wataha, nauczą się rozpoznawać wilcze tropy, poznają wpływ wilków na działanie całego lasu. Wspólnie zastanowią się, ile zostało z wilka w dzisiejszych psach i czy wilki naprawdę wyją do księżyca. Zajęcia mają charakter stacjonarny i przerywane są angażującymi grami i aktywnościami artystycznymi.

Warsztaty odbędą się 17 i 24 lutego o godz. 10 w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie (ul. Księżogórska 90a). Udział jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy pod numerem tel. 536330776 lub mailowo: ogrodradzionkow@sibg.org.pl. Czas trwania zajęć to około 2 godz. Dzieci na zajęciach zostają bez rodziców. Informację o wydarzeniu znajdziecie tutaj

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Ferie w mieście nie muszą być nudne. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie półkolonii, kursów i różnych aktywności. Znajdziecie tu m.in. warsztaty filmowe, nieziemskie projektowanie, półkolonie z klockami LEGO, naukę jazdy na łyżwach, naukę pływania, a także wykaz najlepszych (również sztucznie naśnieżanych) górek w regionie. Zobaczcie.  

Ferie 2022 - najciekawsze propozycje z regionu