Pobiegnij razem z Wiewiórką

wtorek 22 marca 2022
  • fot. archiwum zdjęć FB Ruda Śląska
    fot. archiwum zdjęć FB Ruda Śląska
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Kiedy: 
  • sobota 26 marca 2022
Sobotę możecie spędzić aktywnie na świeżym powietrzu startując w „Biegu Wiewiórki”. Dzieciaki spróbują swoich sił na dystansie 1000 metrów, dorośli w biegu głównym lub w nordic walking.

26 marca ruszy szósty „Bieg Wiewiórki”, który zainauguruje cykl dziewięciu comiesięcznych zawodów (ostatnie odbędą się 5 listopada). Startować mogą dzieci, osoby uprawiające nordic walking, a także biegacze amatorzy i sportowcy zrzeszeni w klubach.

Bieg z rudą Wiewiórką

Dla najmłodszych (dzieci do 15. roku życia) przygotowano dystans 1000 metrów. - Dzieciaki uwielbiają biegać razem z wiewiórką, która zawsze dotrzymuje im towarzystwa. Ten bieg przede wszystkim ma je uczyć aktywnych postaw i pokazać, jak można sportowo i zdrowo spędzać wolny czas, a przy okazji wspaniale się bawić – podkreśla Aleksandra Poloczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej. Osoby, które wystartują w 9 zawodach (całym cyklu biegów) otrzymają „Dużą Rudzką Wiewiórkę”.

Bieg odbędzie się 26 marca na bieżni Szkoły Podstawowej Sportowej nr 15 (ul. Energetyków 15) oraz w halembskim lesie w Rudzie Śląskiej. Start najmłodszych zaplanowany jest na godz. 11, z kolei bieg główny i marsz nordic walking rozpoczną się o godz. 11.15. Zgłoszenia prowadzone są internetowo przez specjalny formularz znajdujący się na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej. Wysokość wpisowego na bieg dla dzieci wynosi 10 zł, a w dniu zawodów 15 zł. Szczegółowe informacje na temat biegu, regulamin uczestnictwa oraz zapisów można znaleźć tutaj.

Kategoria: Wydarzenia