Dzieci uczą ostrożności i szacunku

piątek 8 lipca 2022
  • fot. mat. prasowe UM Dąbrowa Górnicza
    fot. mat. prasowe UM Dąbrowa Górnicza
  • fot. mat. prasowe UM Dąbrowa Górnicza
    fot. mat. prasowe UM Dąbrowa Górnicza
Na trasie wokół Pogorii III użytkownicy rowerów, rolek czy hulajnóg, a także spacerowicze, mogą zauważyć nowe piktogramy z hasłem: „Zachowaj ostrożność i szanuj innych". Do akcji na początek przyłączyły się dzieci z dąbrowskich szkół i przedszkoli.

Nad Pogorią III, szczególnie w sezonie letnim, spotkać można wielu spacerowiczów, użytkowników rowerów, hulajnóg czy rolek. Znak „zachowaj ostrożność i szanuj innych” to apel do użytkowników najpopularniejszej trasy rekreacyjnej w Dąbrowie Górniczej o przestrzeganie bezpieczeństwa i wzajemnego szacunku. Znaki zostały umieszczone wokół całego zbiornika.

Dzieci dają dobry przykład

Do akcji przyłączyły się dzieci z dąbrowskich szkół i przedszkoli. Najmłodsi wykonali prototypowe oznaczenia, z wykorzystaniem szablonu z piktogramem akcji. Przy okazji uczniowie dzielili się swoimi radami i doświadczeniami z zakresu bezpiecznego zachowania się na drogach rowerowych i ciągach pieszo-rowerowych oraz współdzielenia rekreacyjnych przestrzeni z innymi użytkownikami. – Nasza wychowawczyni często nam powtarza: myśl, bo myślenie nie boli, ale pomaga. To sprawdza się także podczas spacerów i przejażdżek wokół Pogorii – myślcie! – apelowała jedna z młodych uczestniczek akcji. – Powinniśmy się rozglądać wokół siebie i zachować ostrożność, gdy słyszymy zbliżający się rower, a z kolei kiedy jedziemy na rowerze, musimy być uważni na pieszych – zaznaczały inne dzieci.

Kategoria: Wiadomości