Questy i gra terenowa pośród dzieł sztuki

piątek 7 lipca 2023
  • fot. mat. organizatora
    fot. mat. organizatora
Zwiedzanie połączone z zabawą, dzięki której spojrzycie na kolekcję dzieł sztuki Muzeum Śląskiego z nieco innej perspektywy. Przez całe wakacje czeka na Was specjalnie wytyczona trasa z zadaniami. Zobaczcie szczegóły.

W wakacje możecie zwiedzać Muzeum Śląskie aktywnie. Czekają na Was dwie propozycje quest i gra terenowa. To niecodzienny, ale ciekawy sposób na spędzenie czasu pośród dzieł sztuki.

Spacer i polskie plakaty

W ramach „Szychty Kreatywnej" można wziąć udział w zabawie, która przybliży fragment muzealnej kolekcji polskiego plakatu. Uczestnicy zwiedzą teren zewnętrzny, gdzie znajdą 8 reprodukcji dzieł związanych z wakacjami, spędzaniem wolnego czasu i dbaniem o wspólna przestrzeń wypoczynkową. Quest dotyczący plenerowej wystawy plakatów z kolekcji Muzeum Śląskiego „Bażant w polu, stonki mniej” można pobrać w kasie głównej od 23 czerwca do 27 sierpnia. Za poprawne odpowiedzi będzie można odebrać drobne upominki.

Aktywnie z grą terenową

Wszyscy, którzy lubią zwiedzać muzeum aktywnie mogą wziąć udział w grze terenowej „Detektyw Ferdynand na tropie czyli szukaj sztuki”. Będzie ona dostępna we wszystkie weekendy lipca i sierpnia (soboty i niedziele) w godz. 10.30-18. W deszczowe dni gra nie będzie dostępna, ponieważ cześć zadań trzeba wykonać w plenerze. Kartę do gry będzie można otrzymać jako dodatek do biletu, a na finalistów będą czekać drobne upominki. Zabawa adresowana jest głównie do młodzieży i rodzin z dziećmi.

Muzeum Śląskie znajduje się przy ul. T. Dobrowolskiego 1 w Katowicach. Jest czynne od wtorku do niedzieli w godz. 10-20. Udział w grach jest bezpłatny. Bilet na wystawy stałe i czasowe: 24 zł – normalny, 16 zł – ulgowy. Informację znajdziecie na stronie Muzeum.

Kategoria: Zwiedzanie