Metamorfoza ze skałką wspinaczkową i tyrolką

wtorek 11 lipca 2023
  • fot. mat. prasowe UM Katowice
    fot. mat. prasowe UM Katowice
Plac zabaw przy ul. Wieżowej w Katowicach zmieni się i zyska nowy blask. Naprawiona zostanie nawierzchnia, pojawią się nowe urządzenia m.in. skałka wspinaczkowa, tyrolka i mała bramka do piłki nożnej.

Pod koniec czerwca Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach otworzył przetarg na modernizację placu zabaw przy ul. Wieżowej. Zgłosiły się trzy firmy. Najtańszą ofertę złożyła firma Weran Sp. z o.o. z Wrocławia, która zaproponowała realizację inwestycji za niecałe 120 tys. zł. Pozostałe propozycje złożyły firmy OK Projekt Jakub Okularczyk oraz Baugart Sp. z o.o. z Knurowa, oferując kolejno prawie 180 tys. zł i ponad 265 tys. zł. Kwota, jaką planowano przeznaczyć na to zadanie to ponad 140 tys. zł. Teraz trwa weryfikacja formalno-prawna złożonych ofert. Remont ma się zakończyć po 15 tygodniach od podpisania umowy.

Naprawa i nowe urządzenia do zabawy

„Miejskie jednostki na bieżąco prowadzą monitoring stanu technicznego placów zabaw i dokonują drobnych napraw, jednak co jakiś czas konieczne są większe remonty, tak jak w przypadku tego na placu zabaw przy ul. Wieżowej”– mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. Naprawiona zostanie nawierzchnia (z kostki betonowej, jak i syntetyczna), domek, karuzela linowa. Wymieniona będzie siatka w zestawie ze zjeżdżalnią. Pojawi się również wiele nowych urządzeń, jak mała skałka wspinaczkowa, tyrolka, huśtawka z płaskim siedziskiem oraz mała bramka do piłki nożnej. Oprócz tego zostanie zamontowana ławka z oparciem i podłokietnikami, stolik z dwoma ławkami oraz zacienienia piaskownicy i ławek.

Bezpieczeństwo na placach zabaw

Na przełomie kwietnia i maja Zakład Zieleni Miejskiej przeprowadza inwentaryzację placów zabaw – w sumie ma ich pod swoją opieką 68. Na jej podstawie wykonuje się remonty i naprawia uszkodzone elementy. Oprócz tego usterki są naprawiane na bieżąco, również na podstawie zgłoszeń mieszkańców.

Kategoria: Wiadomości