Future Artist – zajęcia dla młodych artystów

poniedziałek 11 września 2023
  • Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 7-12 lat (fot. mat. organizatora)
    Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 7-12 lat (fot. mat. organizatora)
Patronat silesiadzieci.pl
Startuje cykl twórczych warsztatów według autorskiego programu Ewy Kokot. Dzieci nie tylko będą tworzyć, ale zwiedzać wystawy, spotykać się z artystami, realizować happeningi artystyczne. Udział w zajęciach jest bezpłatny, obowiązują zapisy.

Future Artist to całoroczny cykl warsztatów twórczych według autorskiego programu Ewy Kokot. Program nawiązuje do wyobraźni i kreatywności uczestników i jest inspirowany sztuką współczesną. W tym roku szkolnym, zajęciom przyświeca hasło „Wspólnota sztuki”. Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 7-12 lat. Inauguracja już 9 września.

Przygoda ze sztuką

Młodzi uczestnicy będą nie tylko pracować warsztatowo w sobotnie poranki, ale i poznawać świat sztuki w ramach oprowadzania po wystawach, wycieczek miejskich czy spotkań z artystami. Będą również realizować własne akcje i happeningi artystyczne w przestrzeni miejskiej. Prace, które powstaną podczas spotkań będą regularnie prezentowane w dedykowanej sztuce dzieci galerii w Mieście Ogrodów - „Ściana Sztuki Dziecka".

Spotkania będą odbywać się raz w tygodniu w soboty o godz. 10 w Katowice Miasto Ogrodów – Pokój Sztuki Dziecka. Udział jest bezpłatny. Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 609687401 lub mailowo: ewa.kokot[at]miasto-ogrodow.eu. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zajęcia dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kategoria: Warsztaty