Nowość na tyskiej porodówce - pokój dla całej rodziny!

piątek 22 września 2023
  • Obecność osoby towarzyszącej po porodzie zapewnia mamie odpowiednie wsparcie emocjonalne (fot. mat. prasowe Szpital Megrez)
    Obecność osoby towarzyszącej po porodzie zapewnia mamie odpowiednie wsparcie emocjonalne (fot. mat. prasowe Szpital Megrez)
  • Pobyt osoby towarzyszącej w sali jest płatny  (fot. mat. prasowe Szpital Megrez)
    Pobyt osoby towarzyszącej w sali jest płatny (fot. mat. prasowe Szpital Megrez)
Szpital Megrez oferuje jako jeden z nielicznych na Śląsku, specjalną salę, w której może przebywać mama z dzieckiem i towarzysząca jej bliska osoba. Do dyspozycji jest pokój, który sprawi, że świeżo upieczeni rodzice poczują się jak w domu.

W pełni wyposażona sala ma zapewnić wygodę i intymność pacjentkom przebywającym po porodzie w Oddziale Położniczym Szpitala Megrez w Tychach. Świeżo upieczonej mamie może towarzyszyć bliska jej osoba np. tata dziecka.

Pierwsze chwile z maluszkiem

W pokoju znajdziemy m.in. wygodną, rozkładaną kanapę, łóżko dla pacjentki, a także przewijak i wanienkę dla noworodka. Całość dopełniają dodatki – obrazy, kwiaty czy poduszki, które sprawiają, że świeżo upieczeni rodzice czują się jak w domu. W sali znajduje się także osobna łazienka z kabiną prysznicową. Wszystko to pozwala bliskiej osobie towarzyszyć mamie podczas pierwszych dni z maluszkiem, zapewniając jej odpowiednie wsparcie emocjonalne.

Zasady pobytu

Pobyt osoby towarzyszącej jest objęty umową. Czas pobytu wynosi 3 doby (24 godz. na dobę). Osoba ta ma również zapewnione posiłki w szpitalu, tj. śniadanie, obiad i kolację. Jest zobowiązana stosować się do poleceń personelu medycznego i zasad sanitarno-epidemiologicznych obowiązujących w Szpitalu, a także przestrzegać zakazu palenia papierosów i spożywania alkoholu. Koszt pobytu wynosi 1000 zł. Szpital nie przyjmuje rezerwacji pokoju. Z oferty można skorzystać wtedy, kiedy pokój będzie dostępny.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Szpitala. Dodatkowe informacje udzielane są pod numerem telefonu 32 325 52 32.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp. z o.o. Mieści się w Tychach przy ul. Edukacji 102. 

Kategoria: Wiadomości