Rodzące nadal zgłaszają, że w niektórych szpitalach personel wymaga noszenia maseczki przez cały poród. Fundacja Rodzić po Ludzku przypomina, co można zrobić w takiej sytuacji.
ciąża
Nowoczesne sale, wanna do rodzenia, fotele do kangurowania i, co najważniejsze, porody rodzinne – czekają na mamy w Centrum Zdrowia w Mikołowie. Blok Porodowy przeszedł modernizację, a przy porodach obecni są tatusiowie. Zobaczcie zdjęcia.
Para jechała do szpitala nocą. Pech chciał, że doszło do przebicia opony w ich samochodzie. Pomocy udzielili im policjanci z Rudy Śląskiej. Przyszła mama, która miała już skurcze, na porodówkę dotarła radiowozem.
Okres dojrzewania to trudny czas, zarówno dla dorastających dzieci, jak i dla nas, rodziców. Wydawnictwo Mamania nie pierwszy raz próbuje dobrą książką wspomóc nas w wychowawczych trudach. „Czy wszyscy naprawdę tak mają?” to świetna lektura odpowiadająca na wiele pytań nastolatków.
Dopadło mnie przeziębienie. To normalne o tej porze roku, ale jestem w ciąży, a to ogranicza możliwości leczenia. - Może pani brać tylko paracetamol. Proszę się kurować domowymi sposobami - poradzili lekarz. Łatwo powiedzieć, skoro lista moich objawów jest długa: kaszel, ból gardła, potworny katar. Co robić? Już wiem.
Współczesne mamy stawiają sobie bardzo wysoko poprzeczkę. Często, aby wszystkiemu sprostać zapominają o własnych potrzebach i uczuciach. W dobie pandemii wiele porodów rodzinnych nie doszło do skutku, co nasiliło lęki i frustracje. Jak radzić sobie z emocjami? Zerknijcie.
Dla dziecka informacja o tym, że mama jest w ciąży i na świecie pojawi się malutki brat lub siostrzyczka to abstrakcja. „9 miesięcy" to uroczy i radosny przewodnik, który temat ciąży omawia w sposób przystępny nawet dla najmłodszych dzieci.
Z usługi umożliwiającej zgłoszenie online narodzin dziecka skorzystało już ponad 100 tys. osób. Do rejestracji wystarczy profil zaufany i imię dziecka. W dobie pandemii koronawirusa to najbezpieczniejszy sposób załatwienia tej formalności.
Pas, pozwalający płodowi na słuchanie muzyki czy hermetyczny kosz na pieluchy - w sklepach z akcesoriami dla rodziców znalazłam rzeczy, które mnie zaskoczyły.
Ból brzucha i krocza, zmęczenie, brak snu, a w dalszej konsekwencji depresja poporodowa. Niestety rzeczywistość po porodzie nie jest tak kolorowa, jak pokazują to m.in. media społecznościowe. Jak sobie radzić z emocjami? Jak powinien wyglądać połóg? Zobaczcie.
Podczas pierwszych lat mózg dziecka dysponuje takimi możliwościami, których nie będzie miał już nigdy potem. Jak go stymulować, by prawidłowo się rozwijał? Czy komputer i telewizor mogą w tym pomóc? O wpływie nowych technologii na rozwój dziecka będzie na spotkaniu Szkoły Rodzenia PLUS.
- 16 marca 2020
Jesteś w ciąży i zastanawiasz się co powinno znaleźć się w twojej diecie? Karmisz i nie wiesz czy możesz się odchudzać? Podczas spotkania z dietetykiem klinicznym dowiesz się wszystkiego, co powinnaś wiedzieć na temat zdrowego odżywiania.
- 20 marca 2020
Tuńczyk, truskawki, niepasteryzowane mleko, sery pleśniowe, orzechy – niektóre z tych produktów są zabronione w ciąży, inne – wbrew stereotypom – powinny występować w diecie ciężarnej. Jakie są mity i fakty żywienia w okresie ciąży? - podpowiada dietetyk kliniczny Ewelina Ozimek.
Strony
|