Kolorowa seria z Sówką Zuzią

niedziela 27 września 2015
 • "Gram z Sówką Zuzią" to edukacyjna seria wydawnictwa Zielona Sowa (fot. Ewelina Zielińska)
  "Gram z Sówką Zuzią" to edukacyjna seria wydawnictwa Zielona Sowa (fot. Ewelina Zielińska)
 • Każde pudełko zawiera kolorowankę i grę (fot. Ewelina Zielińska)
  Każde pudełko zawiera kolorowankę i grę (fot. Ewelina Zielińska)
 • Obrazek można pokolorować według wzoru i nakleić naklejkę (fot. Ewelina Zielińska)
  Obrazek można pokolorować według wzoru i nakleić naklejkę (fot. Ewelina Zielińska)
 • Część naklejek można wykorzystać do zabawy (fot. Ewelina Zielińska)
  Część naklejek można wykorzystać do zabawy (fot. Ewelina Zielińska)
 • Memo wykonano z grubej tektury (fot. Ewelina Zielińska)
  Memo wykonano z grubej tektury (fot. Ewelina Zielińska)
Bawiąc się z małym brzdącem nie możemy wymagać od niego dłuższego skupienia uwagi i karnego siedzenia przed książkami. Z drugiej strony warto trenować spostrzegawczość czy małą motorykę jak najwcześniej. By pogodzić edukację i zabawę warto sięgnąć po kolorowe pomoce – seria z „Sówką Zuzią” jest idealną propozycją.

Na serię „ Gram z Sówką Zuzią” składają się różne propozycje tematyczne skierowane do dzieci w wieku od dwóch lat. Niedawno premierę miały: pojazdy, zawody, zwierzęta w zoo oraz pory roku, Całość ma spójną formę i w każdym pudełku znajdziemy kolorowankę oraz grę. Kolorowanka to proste ilustracje bez detali, z którymi poradzą sobie maluszki. Każda ilustracja jest podpisana, co pozwala dziecku na wzrokowe zapoznanie się z wyglądem poszczególnych słów, a przy zabawie z dorosłymi na poszerzenie słownictwa. Dodatkowo do każdego rysunku dołączono naklejkę, która może służyć do nauki kolorowania według wzoru. Część naklejek maluchy mogą wykorzystać też w swobodnej zabawie lub traktować jako nagrody.

By utrwalić zdobyte słownictwo do kolorowanki dołączono grę. W „Pojazdach” są to dwuelementowe puzzle, które wyćwiczą małe rączki i nauczą wyszukiwania podobnych elementów. Do „Pór roku” dołączono domino, a w „Zawodach” jest to klasyczne memo. W grach użyto tych samych prostych ilustracji i można je wykorzystać na wiele sposobów.

Główną zaletą serii są proste, konkretne ilustracje oraz żywe kolory, które ułatwiają dzieciom rozpoznawanie i nazywanie przedmiotów. Elementy gry są wykonane z grubej tektury, a całość zapakowana w pudełeczko sprawia, że nie będziemy mieli problemów z przechowywaniem kompletu w jednym miejscu. „Gram z Sówką Zuzią” to ciekawa propozycja dla maluszków, które dopiero zaczynają przygodę z grami, książeczkami i kolorowankami.