Zobacz, kiedy przypadają dni wolne od szkoły w 2016

środa 23 marca 2016
  • W 2016 roku czekają nas dwa długie weekendy majowe i dwa długie weekendy listopadowe (fot. thestocks.im)
    W 2016 roku czekają nas dwa długie weekendy majowe i dwa długie weekendy listopadowe (fot. thestocks.im)
Dni wolne od szkoły czasem nakładają się z dniami wolnymi od pracy. Można również, według kalendarza zajęć szkolnych zorganizować sobie urlop i spędzić ten czas razem z dziećmi. Kiedy zatem możemy liczyć na te wolne dni w 2016 roku?

Pierwszym długim weekendem 2016 roku wolnym od zajęć szkolnych, ale i pracy jest ten najbliższy - od 1 do 3 stycznia. Potem wolne od pracy i szkoły jest 6 stycznia, a to za sprawą Objawienia Pańskiego zwanego potocznie świętem Trzech Króli.

Kolejne dni bez szkoły to ferie zimowe. W województwie śląskim to czas od 15 do 28 lutego. Rodzice, o ile nie są nauczycielami, muszą niestety w tych dniach pomyśleć o urlopie, żeby zorganizować pociechom ten wolny czas. Warto też skorzystać z naszych propozycji zajęć dodatkowych, półkolonii, które publikujemy na bieżąco w dziale Miejsca lub Wydarzenia.
Kolejnych, aż 6 dni wolnych, przypada na czas świąt Wielkanocnych tj. 24 - 29 marca. Niestety dorośli będą mogli cieszyć się tylko  trzema dniami wolnymi od pracy  sobotą (26 marca), niedzielą (27 marca) i lanym poniedziałkiem (28 marca).

Weekendem majowym aż tak się nie nacieszymy, bo 1 maja czyli Święto Pracy wypada w niedzielę, a Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja we wtorek. Prawdopodobnie szkoły 2 maja będą odrabiać w którąś sobotę, żeby dodatkowo wydłużyć ten weekend majowy. To jednak zależy od indywidualnej decyzji dyrekcji poszczególnych placówek.
Boże Ciało wypada w tym roku dość wcześnie, bo już 26 maja (czwartek) – to dzień wolny od szkoły i pracy. I tu, podobnie jak w przypadku majówki, bardzo prawdopodobne jest zorganizowanie przez szkoły dodatkowo piątku wolnego (27 maja). Wtedy na horyzoncie znów nam się pojawi długi weekend.

Ostatni dzień w roku szkolnym dzieci będą 24 czerwca (piątek). Rozpoczną od soboty dwumiesięczne wakacje.

Dzień Wszystkich Świętych (1 listopada) wypada we wtorek, dlatego i w tym przypadku bardzo prawdopodobne jest, że szkoły będą odrabiać poniedziałek (31 października) i tym samym wydłużą dzieciom weekend listopadowy. Nie będzie to bynajmniej jedyny taki długi weekend w listopadzie, bo już 11 listopada (piątek), w Święto Niepodległości rozpocznie się kolejny.

Zimowa przerwa świąteczna w szkołach przypada na dni od 23 grudnia 2016 r. do 1 stycznia 2017 r. Do obowiązków szkolnych dzieci, a rodzice – zawodowych, wrócą 2 stycznia 2017 r. 

Kategoria: Wiadomości