BuggyGym w Zagłębiu

wtorek 10 maja 2016
  • Zajęcia BuggyGym odbywają się na świeżym powietrzu (fot. mat. organizatora)
    Zajęcia BuggyGym odbywają się na świeżym powietrzu (fot. mat. organizatora)
BuggyGym, czyli ćwiczenia dla mam z dziećmi w wózkach, na Śląsk sprowadziła Šárka Solecka, Czeszka z Bielska-Białej. Teraz do tę aktywność uprawiać można także w Zagłębiu.

BuggyGym to forma fitnessu dla rodzica z małym dzieckiem. Nazwa tej aktywności pochodzi od angielskiego słowa buggy, oznaczającego wózek. W czasie treningu, który zazwyczaj odbywa się na świeżym powietrzu, wykonywane są ćwiczenia o charakterze aerobowym, wzmacniającym, kształtującym i rozciągającym. Wózek w nich nie tylko nie przeszkadza, ale wręcz pomaga, służąc jako sprzęt gimnastyczny. Na zajęciach kładzie się nacisk na bezpieczeństwo zarówno mamy, jak i dziecka.

Treningi BuggyGym w Zagłębiu prowadzi od niedawna Joanna Pędzik. W Dąbrowie Górniczej poćwiczyć z nią można w poniedziałki i środy o godz. 11.30 przy molo nad Pogorią III, a w Sosnowcu gimnastyka odbywa się w piątki o godz. 12 w Parku Środula.

Na zajęcia trzeba zabrać ze sobą wodę, wygodne ubranie i buty oraz wszystko, czego potrzebuje dziecko. Do treningów BuggyGym nie jest potrzebny specjalny wózek. W treningach mogą brać udział także tatusiowie.

Z instruktorką można się kontaktować pod numerem telefonu 668 644 855.

Kategoria: Aktywna rekreacja